• Susipažinkite: Panevėžio ir Utenos apskrityse leidžiami kultūros žurnalai

  2021 11 08

  Susipažinkite su Panevėžio ir Utenos apskrityse leidžiamais kultūros žurnalais. Šiuos ir daug kitų žurnalų įvairiomis temomis kviečiame paskaityti viešosios bibliotekos skaitykloje. Senesnių metų žurnalus išduodame į namus.

  Skaityti daugiau...
 • Tarptautinė žavėjimosi augalais diena

  2021 05 17

  Gegužės 18 d. minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Ši diena dar vadinama Augalų žavadieniu ir minima nuo 2012 metų. Šventę iniciavo Europos augalų tyrimų asociacija. Ji skirta pagerbti žemėje augančioms augalų rūšims, kurių mokslininkai suskaičiuoja daugiau nei 250 tūkstančių. Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai botanikos soduose. Šią dieną kiekvienas galime surengti ir individualią šventę – išeiti pasivaikščioti į mišką, parką, sodą ir pasigrožėti mus supančiais ir dabar jau žydinčiais augalais.

  Skaityti daugiau...
 • Mūsų emocijos

  2021 03 25

  Emocijos yra visada šalia. Jų negalima išreikšti žodžiais, bet jas galima apibūdinti ir analizuoti. Jūs negalite pakeisti to, kaip jaučiatės. Emocijos kyla dėl asmeninių interpretacijų, o ne dėl paties įvykio, todėl tie asmeniniai įsitikinimai gali būti neteisingi. Pakeitus požiūrį galima pakeisti ir savo emocijas. Emocijos – tai jausmai. Jos yra išprovokuojamos, o jausmams reikia šiek tiek sąmoningumo. Emocijos – tai reakcija į kažką. Slopinamos jos neprasiveržia, jeigu jas mokama nukreipti, kontroliuoti ir suvaldyti. Dažnai pyktis ir baimė blokuojami, pasitelkiant humorą.

  Skaityti daugiau...
 • Juokas visais gyvenimo atvejais

  2021 03 18

  Humoras – išskirtinė, išimtinai žmogui būdinga savybė. Humoro jausmo ieškome kituose ir didžiuojamės savuoju, kartais net labiau nei protu ar patrauklia išvaizda. Psichologas Rodas Martinas išskiria keturias humoro rūšis: draugiškas humoras – stengiamės juokauti, kad pagerintume santykius su aplinkiniais; save išaukštinantis humoras – juokais puikuojamės, giriamės, lyginame save su kitais; agresyvus humoras – pašiepiame, išjuokiame kitus; save žeminantis humoras – pašiepiame save ar konkrečias savo savybes.

  Skaityti daugiau...
 • Kaip išmokti taupyti pinigus

  2021 02 25

  Gebėjimas taupyti pinigus priklauso ne nuo valios ar intelekto, o nuo išorinių dirgiklių. Viskas, ko nereikia – į taupyklę. Šis devizas labai tinka tiems, kas yra įpratę švaistyti pinigus nesvarbiems ir visiškai nereikalingiems dalykams. Pasistenkite susivaldyti ir nepasiduokite akimirkos įgeidžiui. Tokiu būdu sutaupytus pinigus įdėkite į taupyklę. O ką apie tai rašoma knygose?

  Skaityti daugiau...
 • Laimingo gyvenimo beieškant

  2021 02 25

  Puikus atsakymas į amžiną klausimą apie gyvenimo prasmę yra tiesiog būti laimingam. Tačiau koks gi tas laimės receptas? Galima rasti daug literatūros, kurioje teigiama, kad šiuolaikinio žmogaus laimei reikalinga sportiška arba aktyvi gyvensena, sveika mityba, pakankamas miegas ir pan. Laimingo žmogaus gyvenimas turi pasiekti tris kokybes – būti malonus, įtraukiantis ir prasmingas. Tam, kad ilguoju laikotarpiu jaustųsi laimingas, žmogus turi vienu metu išgyventi visus tris minėtuosius gyvenimo aspektus.

  Skaityti daugiau...
 • Efektyvus dienos planavimas

  2021 01 21

  Kartais atrodo, kad sėkmė priklauso nuo to, kaip suplanuota diena. Gal iš tiesų taip yra ir verta sužinoti kaip patobulinti savo dienotvarkę?
  Ryte užsirašykite dienos darbus. Niekas labiau nekenkia dienos darbų atlikimo kokybei nei chaosas rytais. Jei norite dieną pradėti energingai ir be praradimų, pradėkite planuoti. Šiuolaikinės technologijos dienos planavimą gali padaryti dar efektyvesnį ir lengvesnį.

  Skaityti daugiau...
 • Patarimai, kad Naujieji metai neatneštų nusivylimo

  2020 12 29

  Baigiantis metams žmonės kartais tarsi užstringa užburtame rate: optimistiškiau žvelgia į kitus metus ir peikia senuosius. Psichologai sako, kad net nenorėdami žmonės sau pakenkia – prisikuria nerealių planų arba nesugeba susitaikyti su negandomis.

  Skaityti daugiau...
 • Tai įdomu. Metalinio jaučio metai

  2020 12 29

  Žiurkės metus pakeis Jaučio metai. 2021 metus globos Metalinis Jautis, kuris yra tikslų, sunkaus darbo ir klestėjimo simbolis. Astrologai perspėja, kad metai nebus lengviausi, todėl nepakenks būti atsargiam. 2021 metų Jaučio spalva bus balta, tai yra – metalo elementas, simbolizuoja dosnumą, saikingumą, dvasios tvirtumą, išmintį ir stabilumą. Jautis yra taikos ir teisingumo, besikeičiančio gyvenimo, staigių posūkių ir didelių pokyčių simbolis. Rodo pavydėtiną ryžtą siekiant savo tikslų. Tai reiškia, kad 2021 m. bus įvairių situacijų, kuriose turėsite pademonstruoti valią ir norą laimėti.

  Skaityti daugiau...
 • Kaip papuošti namus Naujiesiems 2021 metams?

  2020 12 29

  2021 m. Jaučiui nepatinka ryškios spalvos, todėl atkreipkite dėmesį į juodą, metalinę, baltą, rudą, žalią ir mėlyną spalvas. Reikėtų vengti raudonos spalvos. Jos gausa kelia įniršį ir agresiją. Šventinį stalą papuoškite iškilmingai: rinkitės baltas staltieses, sidabrines žvakides ir indus su metaliniu apvadu. Šie atspalviai padės pritraukti finansinę gerovę ir sukurti stebuklingą šventės atmosferą.

  Skaityti daugiau...