Savanoriai džiaugiasi naudinga patirtimi

2014 12 16

Atnaujinta 2020-01-29

Biblioteka atsisveikino su dar viena savanorių pora. Bendradarbiaujant su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“, prieš devynis mėnesius savanorišką veiklą Zarasų viešojoje bibliotekoje pasirinko menininkas Yuri Abrahamyan ir filologė Iryna Zhukova.

Abu savanoriai džiaugiasi įgyta nauja patirtimi, galimybe realizuoti savo idėjas ir išbandyti kažką naujo. „Savanorystės programa padėjo pažinti save, atskleisti savo potencialą, o taip pat geriau pažinti ir suprasti žmones. Bibliotekoje jaučiau darbuotojų palaikymą, kasdien mielai ėjau į darbą, pamilau šį miestą, kuriame taip ramu ir gera“, – kalbėjo Iryna.

Yuri džiaugiasi, kad turėjo laiko piešti, mokyti vaikus piešimo technikos. „Tikiuosi, kad buvau naudingas kaip savanoris, draugas, bičiulis“. Atsisveikinimo popietėje, filologė skaitė savo mylimo rusų poeto Roberto Roždestvensko eiles. Yuri atidarė personalinę parodą, kurioje vaizduojama Zarasų ir Armėnijos gamta. Paveikslus dovanojo bibliotekai.

Savanorystės veiklą remia Europos solidarumo korpusas. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus.

Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės

IMG 20200128 152408

*****************************************************************************************************

Bendradarbiaujant su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ savanorišką veiklą 2019 m. Zarasų viešojoje bibliotekoje pasirinko Yuri Abrahamyan ir Iryna Zhukova.

25 metų Yuri Abrahamyan gimė ir augo Armėnijoje, Jerevano mieste. Tai autentiška šalis, turinti įspūdingą senovės architektūrą, didingus kalnus, atokius vienuolynus, užsiimantys kryždirbyste, gaminantys granatų vyną. Armėnai ypatingai tikintys ir didžiuojasi pirmieji šalyje priėmę krikščionybę, iki šių dienų išlaikę ne tik religinį, bet ir kultūrinį savo identitetą.

Yuri mokėsi Nikol‘o Aghbalyan‘o Nr.19 vidurinėje ir Jerevano fizikos-matematikos mokyklose. Pagal išsilavinimą – dailės pedagogas, baigęs Armėnijos valstybinį pedagoginį universitetą ir įgijęs bakalauro ir magistro laipsnius. Nuo 2014 iki 2016 metų dirbo Medicinos-psichologijos-pedagoginio vertinimo centre kaip tapybos mokytojas, meno terapeutas.

Po studijų ir kelerių metų darbo, savanoris tarnavo Kalnų Karabacho Respublikos kariuomenėje, buvo vyresnysis seržantas, kovų su orlaiviu būrio vadas. Po tarnystės Yuri dirbo „USUM“ aukštojoje mokykloje dailės ir braižybos mokytoju, vėliau – informacinių technologijų kompanijoje „ShellLogix“ dizaineriu.
Laisvalaikiu Yuri patinka klausytis muzikos, tapyti, su šeima ir draugais žiūrėti futbolą. Ne kartą vaikinui užklysdavo mintys apie savanoriavimą. Anot armėno, savanorystė suteikia galimybes asmeniniam tobulėjimui, atveria daugybę kelių.

Paklaustas, kodėl pasirinko Lietuvą ir Zarasų kraštą, nedvejodamas atsakė, kad Lietuva labai graži šalis. „Esu girdėjęs, kad lietuviai labai geri žmonės, nelaimėje tikrai nepaliks“, – pasakojo Yuri. Gražus sutapimas, kad vaikino mama jau trisdešimt metų dirba vienoje iš Armėnijos bibliotekų bibliotekininke, rašo eiles. Todėl knygų aplinka, smalsumas, noras dirbti bibliotekoje su vaikais ir paskatino vaikiną rinktis savanorystės programą Zarasų viešojoje bibliotekoje.

Iryna Zhukova iš Ukrainos, Donecko miesto. Ši didelė šalis garsėja spalvingomis freskomis ir grakščiais pastatais, šilta Juodąja jūra, istoriniu Černobyliu, stebina nedidelėmis kainomis, o ukrainiečių kalba – viena melodingiausių pasaulyje.

25 metų mergina pagal profesiją yra anglų-vokiečių kalbų mokytoja, įgijusi Mariupolo universitete filologijos magistro laipsnį. Ją žavi darbas su vaikais. Jos nuomone, mokytojo profesija yra susijusi su žinių, išminties, patirties perdavimu ir dalinimusi.

Laisvalaikiu Iryna mėgsta piešti, eiti pasivaikščioti, važinėtis dviračiu, riedlente, klausytis muzikos. Muzika padeda atsipalaiduoti ir pamiršti viską aplinkui. Savanorė dalyvauja programoje „Au-pair in Deutschland“ ir tobulina vokiečių kalbos žinias. Didžiąją laiko dalį mergina skiria skaitymui. Knyga yra vienas didžiausių žmonijos išradimų. Merginos nuomone, knygos moko gyventi ir lavintis.

Anot Irynos, savanoriavimas – altruistinė veikla, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą. Tai puikus būdas geriau pažinti ir suprasti žmones. Noras dirbti su vaikais, meilė knygai lėmė pasirinkimą savanoriauti bibliotekoje. Iryna sako, kad Zarasų viešoji biblioteka moderni ir patogi. Yra begalė skirtingų galimybių praleisti laisvalaikį bibliotekoje – renginiai, koncertai, informacinės technologijos... Tai puiki vieta sutikti naujus ir įdomius žmones. Zarasai patraukė savo grožiu, ramybe ir jaukumu.

Kaip sako patarlė – žmogus ne vien duona gyvas. Iryna tiki, kad savanoriaudama praplės savo akiratį, pagilins žinias ir prisidės, kad pasaulis taptų geresnis.

Savanorystės veiklą remia Europos solidarumo korpusas. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus.

custom  1

******************************************************************************************************

Džiugi naujiena, kad Zarasų viešoji biblioteka toliau sėkmingai bendradarbiauja su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ ir nuo kovo 12 d. iki gruodžio 9 d.  bibliotekoje savanoriauja italas Francesco Farinella. Savanoris atvyko pagal Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programą 2014-2020 m. (Erasmus+). Tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

24 metų vaikinas gimė ir gyvena Pizoje (Pisa), esančioje Toskanoje, Italijoje. Lietuviams šis miestas turėtų būti žinomas dėl savo išskirtinio, istorinio svyrančio garsiojo Pizos bokšto, vienos iš labiausiai turistų lankomų vietų – regiono sostinės Florencijos. Turistai Toskanos regioną pamėgo dėl gražaus kraštovaizdžio, puikaus itališko maisto, geriausių vynų, iš kurių garsiausias – Chianti.

Frančesko tėvai yra kilę iš pietų Italijos, Sicilijos salos, bet ilgą laiką gyvena Pizoje. Kultūrų skirtumai Pietų ir Šiaurės Italijoje labai dideli, todėl Frančesko yra  vienodai paveiktas abiejų Italijos kultūrų.

Savanoris yra baigęs bakalauro studijas ir įgijęs gaminių dizainerio specialybę, tęsia magistro studijas jachtų dizaino srityje miesto universitete, esančiame netoli gimtojo miesto. Frančesko labai patinka konstruoti įvairius daiktus, nuo šaukšto iki mega-jachtos. Jis mano, kad geri gaminiai gali pagerinti gyvenimą ir norėtų paversti klientų vizijas ir svajones į konkrečius objektus.
Frančesko turi daugybę pomėgių. Vaikystėje jį žavėjo automobiliai, jų greitis ir garsas. Yra išbandęs įvairias sporto šakas: nuo krepšinio, teniso, plaukimo iki linijinio slidinėjimo, jogos. Šiuo metu labai domisi snieglenčių sportu. Ateityje trokšta išbandyti ir kitas sporto rūšis.

Vaikinui labai patinka tyrinėti gamtą, o labiausiai – keliauti, pažinti įvairias kultūras, žmones, žavėtis šio pasaulio grožybėmis. „Nebijau išeiti iš komforto zonos, priimti iššūkius, eiti į nežinią. Man įdomu, viskas kas yra nauja, kai tu jautiesi kaip vaikas, kuriam veriasi nuostabus pasaulis. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl esu čia.“ Nors viena vertus, Frančeskui patinka nuotykiai, tačiau save vertina kaip gana santūrų, ramų, užsispyrusį ir ambicingą.

Laisvalaikiu Frančesko taip pat praleidžia su gera knyga ar filmu. Yra fantastinės literatūros fanas, skaito mokslo fantastiką, mokslo atradimus, apie keliones. Tarp mėgstamiausių knygų  autorių – Kristoferis Paolinis (Christopher Paolini)  J. K. Rowling, Licia Troisi. Panašiai apibūdina ir filmų tematiką – fantastika, nuotykiai, komedijos, kelionių filmai ir serijos. Vienas iš jo mėgstamiausių filmų yra „Atgal į gamtą“ („Into the wild“), „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“  („The Secret Life of Walter Mitty“), „Amelija („Amélie“), „Žvaigždžių karų“ saga, kiti.

Kalbant apie maistą, Frančesko jį labai mėgsta. „Ką ir kalbėti, esu italas. Kai yra galimybė iškart ragauju, ką nors naują, net jei jis atrodo keistai, tik niekad nepamenu pavadinimų“, – pasakojo vaikinas. Jo mėgstamiausi patiekalai, kaip ir būdinga italui – pica ir lazanija.

Apsilankę bibliotekoje nenustebkite, jei jus pasitiks savanoris Frančesko.

2016-09-01  Šiltai atsisveikinome su dviem šauniomis savanorėmis Elvira Bigaeva iš Rusijos ir Clemence Phellippeau iš Prancūzijos, kurios Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriavo dešimt mėnesių - 2015-11-05 – 2016-09-04 laikotarpiu.

Zarasų viešojoje bibliotekoje teikiamos kultūros, informacijos ir švietimo paslaugos įvairioms vartotojų grupėms – vaikams, jaunimui, suaugusiems, todėl savanorių veiklos buvo susijusios su šių paslaugų teikimu arba pagalba organizuojant paslaugų teikimą įvairaus amžiaus vartotojams. Drauge su bibliotekos darbuotojais savanorės buvo įtrauktos į naują bibliotekos veiklos etapą. 2015 m. spalio 30 d. atidarius naująjį bibliotekos priestatą, buvo išplėstos paslaugos, sukurtos darbuotojų darbo vietos.

Elvira ir Clemence puikiai įvaldė automatizuotus bibliotekų darbo procesus ir pagelbėjo bibliotekininkams įvairiuose darbuose: aptarnaudamos vartotojus, tvarkydamos fondus, prisidėdamos prie edukacinių veiklų ir akcijų vaikams organizavimo.

Savanorės, skleidamos savanorystės idėjas, susipažino su visomis miesto kultūros ir švietimo organizacijomis: Zarasų „Ąžuolo" gimnazija, pradine „Santarvės" mokykla, Pauliaus Širvio progimnazija, Zarasų žemės ūkio mokykla, Zarasų „Lakštingalos" mokykla, užmezgė glaudžius ryšius su Gražutės regioninio parko, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos ir Antalieptės „Inovatorių slėnio" savanoriais iš Europos šalių. Abi dalyvavo organizuojamose bendrose veiklose, kurios ne tik stiprino draugystę, bet vystė naujas idėjas tolesnių veiklų organizavimui.

Sausio mėnesį savanorėms paskelbus, kad organizuoja angliškai kalbančiųjų pradedančiųjų ir pažengusiųjų bei prancūziškai kalbančiųjų klubų veiklas, susidomėjimas buvo didelis. Abi savanorės tapo angliškai kalbančių pažengusiųjų klubo vadovėmis. 53 angliškai kalbančiųjų klubo nariai klubo veiklose dalyvavo 65 val.
Clemence surinko 15 žmonių grupę, norinčių bendrauti prancūziškai. Kiekvieną savaitę pirmadieniais iki birželio 24 dienos klubiečiai gilino žinias, stiprino kalbos gebėjimus paprastomis, bet naudingomis temomis apie keliones, transportą, kavines ir pan. Rusiškai kalbančių klube, kuriam vadovavo Elvira, lankėsi 2 žmonės.

Organizuodamos klubų veiklas savanorės turėjo galimybę kalbėti gimtąja kalba, tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Savanorės noriai mokėsi lietuvių kalbos ir baigė 35 val. mokymus. Clemence savarankiškai susitarė su rusų kalbos mokytoja dėl rusų kalbos mokymosi. Antradieniais kartu su moksleiviais ji lankė rusų kalbos pamokas Pauliaus Širvio progimnazijoje.

Savanorystės idėjos gerai pažįstamos bibliotekai ir gerai suprantama savanoriško darbo prasmė, todėl ir ateityje biblioteka lauks naujų savanorių.

Parengė Jolanta Lementauskienė

2015-11-15 Zarasų viešojoje bibliotekoje savanoriauja Clemence ir Elvira

Zarasų viešojoje bibliotekoje vėl nauji savanorių veidai. Nuo 2015 m. lapkričio 9 dienos 10 mėnesių savanoriaus dvi žavios merginos – Clemence ir Elvira.
Dalyvaudama projekte „Jaunimo savanorišką tarnyba", kaip savanorius priimančioji organizacija, biblioteka prisideda prie jaunųjų europiečių pilietiškumo, kūrybiškumo ugdymo, plečia kultūrų pažinimą, tarpusavio supratimą ir toleranciją. Jauni žmonės nuo 18 iki 30 metų bibliotekoje atlikdami 2-10 mėnesių trukmės Europos savanorių tarnybą, savanoriškai dirba ir įgyja įvairių įgūdžių, reikalingų tiek darbui, tiek asmenybės augimui.
Zarasų viešoji biblioteka bendradarbiauja su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta" nuo 2013 metų. Europos savanorių tarnybą čia atliko bulgaras Ivan Dzhumerov, italės Barbara Gattone, Cinzia Bagni, Gabriella Accetta, rusė Evgenia Bannikova, ispanai Martin Eliseo Rodriguez ir Deborah Leiro Romain.
Savanorė Clémence Phelippeau atvyko iš Prancūzijos miesto La Rochelle, kuris yra netoli Atlanto vandenyno. 24 metų prancūzė yra istorijos mokslų bakalaurė ir Kultūros studijų magistrė. Clémence mėgsta skaityti - mėgstamiausi Japonijos, Turkijos ir Prancūzijos šalių autoriai. Vienu iš pomėgių įvardijusi žvejybą, savanorė džiaugiasi, kad savanoriauja mieste, apsuptame ežerų. Ji tikisi susidraugauti su vietos bendruomene ir prisidėti organizuojant kultūros veiklas, prancūzų kalbos klubą, įgyti bibliotekininkystės žinių, nes ji nori tapti bibliotekininke.
29 metų Elvira Bigajeva atvyko iš Birsko, Rusijos miesto, kuris, kaip juokaudama sakė savanorė, priklauso Baškortostan Respublikai. Ji yra baigusi Birsko pedagoginę akademiją, yra profesionali anglų kalbos mokytoja. Žmonės jos gimtąjį miestą vadina „obelų miestu", nes pavasarį miestas paskęsta žydinčių obelų žiedų – baltos ir rožinės spalvų – kontraste. Mieste susiformavusi tradicija švęsti šį metų laiką, organizuojant festivalį, kurio metu galima įsigyti įvairiausių rūšių sodinukų, obuolių. Elvira tiki, kad Zarasuose jai patiks – čia ji įgys naujų savanorystės įgūdžių ir naujų patirčių savo pačios tobulėjimui. Ji mėgsta skaityti knygas, naudojasi elektroninėmis knygomis, turi nemažą asmeninę biblioteką. Elvira džiaugiasi, kad Zarasai yra toks patrauklus miestelis.
Elvira turi daug pomėgių, bet vienu iš įdomiausių įvardija daiktų, susijusių su filmų "Žvaigždžių karai" saga, kolekcionavimą.
Parengė Jolanta Lementauskienė

Zarasų viešojoje bibliotekoje savanorės  ispanė Dėborao Leiro Roman ir italė Gabriellai Accetta

Zarasų viešoji biblioteka ir toliau sėkmingai tęsia bendradarbiavimą su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“. 2014 m. lapkričio mėnesį savanoriavimą bibliotekoje pasirinko dvi iniciatyvios merginos – ispanė Dėbora Leiro Roman ir italė Gabriella Accetta.

Dėbora atvyko iš Ispanijos saulėtojo Vigo miesto. 30 – metė mergina studijavo navigacijos ir jūrų mokslus, muitinės vadybos ir logistikos administravimą. Rimtus mokslus baigusi ispanė stažavosi okeanografijos laive, nakties metu stebėjo vėjus, jūros gyvavimą.

Linksma ir draugiška mergina domisi gamta, gyvūnais, kultūromis. Jai patinka sportas, kelionės, šokiai, labai vertina draugus ir naujas pažintis. Save Dėbora pristato kaip komunikabilią, organizaciniais įgūdžiais ir lyderyste pasižyminčią merginą.

Dėbora prisipažįsta, kad Zarasų kraštą pasirinko dėl miestą supančio grožio – ežerų. „Pati gyvenu prie pat paplūdimio. Vakarais man patinka ateiti prie jūros, atsisėsti ant šilto smėlio ir žiūrėti į tyliai banguojančią jūrą, ramiai ošiančias pušis. Vanduo mane atpalaiduoja, suteikia ramybės ir pilnatvės pojūtį,“ – pasakojo ispanė. Mergina savanoriavo Austrijoje, dirbo su vaikais, todėl ir Zarasų viešojoje bibliotekoje ją dažniau sutiksite Vaikų literatūros skyriuje su jaunaisiais skaitytojais. Dėbora atviravo, kad dažnai ją apima tingulys skaityti knygas, bet ji tikinti, kad buvimas tarp knygų ją motyvuos skaityti, gal net ir lietuvių kalba.

Gabriella Accetta atvyko iš Italijos Katanijos miesto, esančio rytinėje Sicilijos salos pakrantėje. 21 – erių metų mergina yra baigusi literatūros mokslus bei mados dizainą. Puikiai moka siūti sukneles, groja arfa, braižo brėžinius, kuria papuošalus. Gabriella domisi kulinarija, teatru, jai patinka piešti, eiti pasivaikščioti. „Man patinka mokytis, ieškoti ir tyrinėti naujas vietas ir kultūras. Visada stengiuosi išmokti ko nors naujo,“ – pasakojo mergina. „Kurk save!‘ – tokį gyvenimo šūkį yra pasirinkusi italė.
Draugiška ir komunikabili mergina yra dirbusi aukle, jai labai patinka bendrauti ir žaisti su vaikais, daug skaito – tai ir buvo pagrindiniai motyvai renkantis savanorišką veiklą bibliotekoje.

Zarasų gyventojams džiugu pranešti, kad jų pageidavimu po Naujųjų metų bibliotekoje toliau bus tęsiami neformalūs anglų, ispanų ir italų kalbų mokymai pradedantiesiems. Planuojama, kad mokymai vyks kartą per savaitę mokymų klasėje bibliotekos III aukšte. Savanorės kviečia norinčius mokytis italų kalbos susitikti sausio 7 dieną 17 val. 15 min., norinčius mokytis ispanų kalbos – sausio 8 dieną 17 val. 15 min., norinčius mokytis anglų kalbos – sausio 12 dieną 17 val. 15 min.
Pasinaudokite galimybe nemokamai pramokti užsienio kalbų bei lavinti kalbėjimo įgūdžius! Registruokitės tel. 52386 arba el. paštu aptarnavimo.sk@zarasubiblioteka.lt


Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Savanoriai

Zarasų viešoji biblioteka – jaunimui ir kūrybiškoms iniciatyvoms atvira erdvė! Jauni žmonės nuo 18 iki 30 metų čia gali atlikti 2-12 mėnesių trukmės Europos savanorių tarnybą arba paprasčiau tariant, dirbti savanoriškai ir įgyti pačių įvairiausių įgūdžių, reikalingų tiek darbui, tiek asmenybės augimui.

Projektu „Public Libraries for active volunteering“ (liet. Viešosios bibliotekos aktyviai savanorystei) siekiama ugdyti jaunųjų europiečių pilietiškumą, kūrybiškumą, kitų kultūrų pažinimą, tarpusavio supratimą ir toleranciją.

 

portrait 6 - Kopija Cincia
Ivan Dzhumerov Barbara Gattone Cinzia Bagni

Sofia, Bulgaria
Bulgarian number:
+359 (0) 885 251634
e-mail: i_dzh@abv.bg

2013 m.

Gattico, Italia
facebook: La Berry
skype: Barbara_gattone
Italian number:
+39 340 9631037

2013 m.

Prato, Italia
e-mail: cinziabagni@alice.it
Italian number:
+39 3475097037

2013 m.

w d8e6c72e Martin  
Evgenia Bannikova Martin Eliseo Rodriguez  Dėbora Leiro Roman

Kirov, Russia

e-mail:

evgenia.bannikova@gmail.com

Russian number:

+7 912 829 77 94

2014 m.

Malaga, Spain

e-mail:

martineliseo

rodriguez@gmail.com


2014 m. 

Vigo, Spain 

e-mail:
deborahlr84@gmail.com

2015 m.

 

Clemence  Elvira 

Sicilijos sala, Italija

Gabriella Accetta

Clemence Phelippeau, La Rochelle, France 

Elvira Bigaeva, Birsk, Russia  

e-mail:
gabriellaccetta@gmail.com

2015 m.

e-mail: clemencephelippeau607@gmail.com

2016 m. 

e-mail: befic@yandex.ru 

2016 m.

1

  DSC0007

 DSC0005 

Francesco Farinella

Yuri Abrahamyan  Iryna Zhukova 

Piza (Pisa), Italija
e-mail:
effeffedesign@gmail.com

Italian number:
+393400086077

2018 m.

 Jerevan, Armėnija

e-mail:

yuriabrahamyan00@gmail.com

2019 m.

Doneck, Ukraina

e-mail:

irinaadruskaya@mail.ru

2019 m.

 

 

 

GALERIJA