• Sukeistas

  2020 01 15

  Zilinskienė, Kotryna (1986-)
  Sukeistas : mistinis romanas / Kotryna Zylė ; [iliustracijų autorė Kotryna Zylė]. - Vilnius : Aukso žuvys, 2019 ([Vilnius] : Petro ofsetas). - 231, [1] p. : iliustr. ; 21 cm. - Tikrasis aut. vardas: Kotryna Zilinskienė.
  „Šūdas. Basta, koniec, the end. Visas pasaulis toliau suksis be manęs. Taip vyksta dalykai.“

  Skaityti daugiau...
 • Aliaskos beieškant

  2020 01 15

  Green, John (1977-) (Grinas, Džonas)
  Aliaskos beieškant : [romanas] / John Green ; iš anglų kalbos vertė Daumantas Gadeikis. - Vilnius : Alma littera, 2016 (Vilnius : Petro ofsetas). - 285, [2] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Looking for Alaska. - Tiražas 1500 egz.

  Mailzas Holteris – nuobodžiaujantis, vienišas paauglys, kurio didžiausias pomėgis rinkti garsių žmonių paskutinius žodžius.

  Skaityti daugiau...
 • Mėjos angelas

  2020 01 15

  Burgess, Melvin (1954-) (Burgesas, Melvinas)
  Mėjos angelas : [romanas] / Melvin Burgess ; iš anglų kalbos vertė Lina Būgienė. - Vilnius : Alma littera, 2019 (Vilnius : Spauda). - 191, [1] p. ; 22 cm. –

  Išsiskyrus tėvams, Temas jaučiasi nelaimingas ir dažnai ieško vienatvės ir nusiraminimo keistoje Anavos sodyboje, kurios griuvėsiai kėpso už kalvos netoli nuo miestelio. Bet vieną gražią dieną jis nuslysta nepaprastu laiko koridoriumi ir atsiduria toje sodyboje aplink siaučiant karui. Ten jis sutinka iš subombarduoto namo rūsio išgelbėtą mergaitę Mėją, kuriai grįžti į gyvenimą labai sunku. Vaikai moka vienas kitam padėti. Mėja stengiasi Temą įtikinti, kad jis liktų sodyboje, tačiau jis bijo būti įkalintas praeityje...

  Skaityti daugiau...
 • Viešbutis „Didžioji M“

  2020 01 15

  Kuyper, Sjoerd
  Viešbutis „Didžioji M“ : [romanas] / Sjoerd Kuyper ; iš nyderlandų kalbos vertė Birutė Avižinienė. - Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra publica], [2019] (Spausd. Lenkijoje). - 230, [2] p. ; 22 cm. 

  Trylikamečio Koso gyvenimas – tikras išbandymas. Vienuolikos berniukas praranda mamą, lieka su į viešbučio reikalus panirusiu tėčiu ir keistuolėmis seserimis – Libe, Brike ir mažąja Pele. Vieną dieną tėtis patenka į ligoninę. Šeimoje kyla suirutė. Kas nors privalo pasirūpinti viešbučiu. Šios užduoties imasi Kosas ir jo seserys.

  Skaityti daugiau...
 • Žodžių sąrašas

  2020 01 15

  Forde, Patricia (1960-)
  Žodžių sąrašas / Patricia Forde ; [vertėja Viktorija Uzėlaitė]. - Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra publica], [2019] (Spausd. Lenkijoje). - 316, [4] p. : iliustr. ; 22 cm. - Orig. antr.: The Wordsmith. – ISBN

  Knygoje pasakojama apie Letą – paskutinę žodininkę ekologinę katastrofą išgyvenusiame pasaulyje. Mergaitės pareiga – rinkti ir saugoti senus žodžius, kad niekas nenueitų veltui. Tačiau neilgai trukus paaiškėja, kad ne visi žodžiai yra tiesa ir ne visi nutylėjimai – melas.

  Skaityti daugiau...
 • Dvylika taisyklių, kaip kurti santykius

  2020 01 08

  TChapman, Gary D. (1938-) (Čapmanas, Garis)
  Dvylika taisyklių, kaip kurti santykius / Gary Chapman, Shannon Warden ; iš anglų kalbos vertė Živilė Andriūnienė. - Vilnius : Alma littera, 2019 (Gargždai : ScandBook). - 220, [4] p.

  Įspūdingiausia bet kokio namų atnaujinimo dalis yra tuomet, kai atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas – niūrūs nušiurę namai virsta nauju būstu. Ką turėtumėte daryti, kad taip atsitiktų ir jūsų gyvenime?

  Skaityti daugiau...
 • Tavo gyvenimas iki gimimo

  2020 01 08

  Tavo gyvenimas iki gimimo : nepaprasta kelionė nuo ląstelės iki žmogaus / Katharina Vestre ; vertė Jurgita Jėrinaitė. - [Kaunas] : [Lectio divina], [2019]. - 168, [2] p. : iliustr.

  Istorija apie Tave… prieš tai, kai tu gimei! TAVO GYVENIMAS IKI GIMIMO – tai kiekvieno iš mūsų priešistorė – pirmieji devyni mėnesiai nuo apvaisinimo iki gimimo, nuo pirmosios ląstelės susiformavimo ir pasidalijimo iki to momento, kai iš saugaus prieglobsčio leidžiamės į paslaptingą kelionę siauru tuneliu, kad pirmą kartą įkvėptume ir atrastume nepažįstamą pasaulį.

  Skaityti daugiau...
 • Knygų gelbėtojai Vilniaus gete

  2020 01 08

  Knygų gelbėtojai Vilniaus gete : partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių / David E. Fishman ; iš anglų kalbos vertė Olga Lempert. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2019] (Gargždai : ScandBook). - 415, [1] p. : portr., žml.

  Populiariu stiliumi parašyta istorinė studija pasakoja apie Vilniaus gete veikusią „Popieriaus brigadą“ – grupelę žmonių, kurie, nacių priversti atrinkinėti į Vokietiją grobiamus žydų kultūros dokumentus (knygas, paveikslus, religinius reikmenis), stengėsi bent dalelę jų paslėpti ir išsaugoti. Dalis išgelbėtų lobių pergyveno ir Vilniaus getą, ir po jo atėjusį sovietmetį.

  Skaityti daugiau...
 • Lyg degtų namai

  2020 01 08

  Lyg degtų namai : mūsų kova su klimato kaita / Greta Thunberg, Svante Thunberg, Beata Ernman, Malena Ernman ; iš švedų kalbos vertė Eglė Voidogienė. - Vilnius : Alma littera, 2019 (Gargždai : ScandBook). - 302, [1] p.

  2018 m. vasarą Greta Thunberg tebuvo paprasta, nekalbumu ir drovumu išsiskirianti mergaitė. Dabar jos vardą linksniuoja visas pasaulis. Viskas prasidėjo vieną 2018 m. rugpjūčio rytą, tądien 15-metė Stokholmo moksleivė atsisėdo prie Švedijos parlamento ir išskleidė plakatą su užrašu „Mokyklos streikas dėl klimato“. Ši knyga pasakoja Gretos ir jos šeimos istoriją.

  Skaityti daugiau...
 • Gasiulytė, Elena

  2020 01 08

  Lietuvos vizionierės : 10 įspūdžiografijų / Elena Gasiulytė ; piešė Miglė Anušauskaitė. - Vilnius : Tyto alba, 2019. - 196, [3] p. : iliustr.

  Tai dešimt subjektyvių pasakojimų apie moteris, kurios įėjo į Lietuvos bei pasaulio istoriją kaip novatorės ir vizionierės. Tai labai asmeniška knyga-pokalbis su dešimčia istorinių asmenybių, sukėlusių proveržį įvairiose srityse: politikos, muzikos, kulinarijos ir literatūros.

  Skaityti daugiau...