10 unikaliausių vietų pasaulyje švęsti Naujuosius metus

2019 12 23

Unikaliausia patirtis: Marokas
O kas, jei pradėtumėte naujus metus kaip šamanas dykumų karavane? Štai jums pasiūlymas: pasidairykite pigių „Ryanair“ oro linijų bilietų į Maroką, užsisakykite ne pačią brangiausią kelionę į Sacharą, šokite ant kupranugario ir leiskitės į dykumos glėbį. Praleiskite šiek tiek laiko su savimi atviruose smėlynuose, permąstykite praėjusius metus ir paplanuokite ateinančius. Kai jau baigsite pokalbį su savimi – pasilinksminkite. Įsivaizduokite kaip garsiai galite rėkti ir švęsti, kai aplinkui tik smėlis. Dauguma Naujų metų išvykų Maroke pasiūlys jums apgyvendinimą palapinėse, įdomų kultūrinį vakarą dykumoje ir saulės sutiktuves bekraštėse kopose.

Tradiciškiausias Naujųjų metų šventimas: Škotija

Jei per Naujuosius nemėgstat linksmintis, galite valyti namus. Kiekvienais metais Škotijoje Hogmanay šventė yra skirta namų valymui prieš artėjančius naujus metus. Būtent Edinburge, Škotijoje vykstančioje šventėje jūs galite pradėti naujus metus tvarkydamiesi ir apsivalę nuo to, kas nervino praeitais metais. Škotai taip ir daro, o po to berniukai užsisiautę avies kailius keliauja iš namo į namą pas kaimynus, gieda senas giesmes keltų kalba, kol jų avių kailių apsiaustai daužomi lazdomis. Skamba gana intriguojančiai... Vis dėlto jei atsibos lakstyti su tradiciniu avies kailiu, Edinburge ir visoje Škotijoje vis tiek rasite daugybę vakarėlių ir vietų, kur linksmai sutinkami Naujieji.

Keisčiausias šventimas: Venesuela

Ką dažniausiai darote, kad pasiruoštumėte Naujiems metams? Išlenkiate taurę šampano, galbūt išsimaudote po dušu, pasižadate sau kitais metais atlikti vieną ar kitą dalyką? Hm... Venesueliečiai išradingumu lenkia jus visa galva – Naujųjų metų naktį apsivelka savo gražiausius geltonos spalvos apatinius. Geltona – tai turtą simbolizuojanti spalva ir daugelis venesueliečių tiki, kad ji atneš sėkmę. Vis dėlto, kodėl būtent geltoni apatiniai, o ne marškinėliai ar kelnės, sunku suprasti.

Triukšmingiausi Nauji metai: Japonija

Yra ir tokių žmonių, kurie mėgsta triukšmingus Naujuosius. Triukšmas per Naujųjų metų šventę Japonijoje tikrai neapsiriboja vien tik masiniu skaičiavimu nuo dešimties iki vieno ir šampano taurių žvangesiu. Japonai iš tiesų kelia triukšmą – skambina varpais, dideliais, garsiais varpais, 108 kartus iš kiekvienos šalyje esančios šventyklos. Iš tūkstančių japonų šventyklų išsidėsčiusių per salas sklinda toks didelis garsas, kad triukšmingesnių Naujųjų tikriausiai ir negalėtumėte įsivaizduoti.

Įspūdingiausi fejerverkai: Sidnėjus, Australija

Sidnėjus vis dar išlaiko gražiausių fejerverkų sostinės vardą. Taip yra todėl, kad šis Australijos kampas vienas pirmųjų pasaulyje pasitinka Naujuosius metus, o Sidnėjaus gyventojai tai priima labai atsakingai ir ruošiasi šiai šventei su užsidegimu. Australijos miestas išties siūlo vieną įspūdingiausių reginių pasaulyje ir tai įvyksta tada, kai visas likęs pasaulis miega ar tik ruošiasi šventei. Paleisti į dangų apie 15 milijonų litų tai ne juokų darbas.

Vaizdingiausi Nauji metai: Goa, Indija

Goa visa rudenį yra plaunamas musoninių lietų. Tuomet klimatas būna drėgnas, lipnus, o apibūdinant bendrai – bjaurus. Vis dėlto per Naujųjų metų šventę musoniniai lietūs pasitraukia ir palieka viską žaliuoti, žydėti ir vešėti. Kai augalai ten pradeda augti nenumaldomu greičiu ir neįsivaizduojamo dydžio, Goa atrodo tarsi rojaus sodas. Tad nėra abejonės, kad visiems keliautojams, hipiams ar šiaip ištroškusiems gražių vaizdų žmonėms, Goa pakrantė per Naujus metus pats geriausias pasirinkimas.

Šalčiausi Nauji metai: Maskvoje

Kai kuriems įsijausti į Naujų metų nuotaiką ganėtinai sunku, kai lauke nėra sniego. O kad ir kokia šilta žiema būtų Lietuvoje, Maskvoje vis tiek bus šalčiau. Nuvykę ten rasite tradicinius Naujuosius, pasodrintus rusiška dvasia. Visomis prasmėmis kelionė per Naujus į Maskvą gali būti nostalgiška, o tuo pačiu kitokia nei visada.

Karščiausi Naujieji: Guamas

Nenorite šalti s paskutinėmis Naujųjų metų valandomis? Yra išeitis. Guamo saloje tikrai sušilsite visą kūną. Paklausite, kur yra tas Guamas? Ramiajame vandenyne, viena iš daugelio mažų salų. Žvilgtelkite į žemėlapį atidžiau ir rasite. Kiekvieną sausį šioje saloje laikosi 27-30 laipsnių šilumos. Paviršinis ir giluminis nardymas, deginimasis ir daugelis kitų malonumu pasitiks jus Guame. Patikėkite, tai netrukdys įspūdingai atšvęsti Naujus metus.

Ilgiausiai trunkantys Naujieji metai: Kinija

Kaip pratęsti šventes? Nors kinai nešvenčia Naujųjų metų sausio 1 dieną, tačiau atsigriebia minėdami Naujuosius net 15 dienų. Pagerbdami įvairias dievybes kinai nutvieskia gatves raudonais žibintais, užtvindo miestų gatves pasirodymais, šoka su šventiniais drabužiais ir didelėse popierinėse skulptūrose vaizduoja gyvūnus, kurių metai bus ateinantys. Paskutinę švenčių dieną šeimos susirenka didžiulei maisto puotai. Tad susirinkite visu raudonus atributus ir keliaukite į Kiniją pabandyti ištverti visas 15 dienų šventimo.

Didžiausias vakarėlis: Rio de Žaneiras, Brazilija

Naujųjų šventimas Brazilijoje nusileidžia tik didžiajam Rio karnavalui, todėl patys galite įsivaizduoti šios šventės masiškumą ir nuotaiką. Dažniausiai Rio gyventojai ir svečiai per Naujuosius renkasi į Kopakabaną paplūdimį, kuriame sutelpa apie 2 mln. žmonių. Ir susirenka ne veltui, nes paplūdimyje vyksta pasaulinio garso žvaigždžių, tokių kaip Madona koncertai, kuriuos seka įspūdingi fejerverkai. Be to, visa minia kartu uždega žvakutes, mobiliuosius telefonus ir žiebtuvėlius, taip padarydami šia šventę dar labiau įsimintiną ir žibančią.

Parengė Aldona KAZLAUSKIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Parengta pagal https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-ekspertas/10-unikaliausiu-vietu-pasaulyje-svesti-naujuosius-metus-638-187301?copied