Dienos citata
Kiek daug džiaugsmų sutrypiama todėl, kad žmonės dažniausiai žiūri tik aukštyn, o į tai, kas po kojomis, nekreipia dėmesio.
Johann Wolfgang von Geothe
Priverskite save nuobodžiauti
Gyvename visuomenėje, kurioje užimtumas siejamas su produktyvumu, statusu ir sėkme.
Nuobodžiauti tampa tiesiog... nepadoru. Išvengti nuobodulio šiais laikais – juokų darbas. Tereikia po ranka turėti mobilųjį telefoną. Naršydami telefone nuolat gauname srautą kažkokios informacijos. Mūsų smegenys įdarbinamos tą informaciją apdoroti ir suvokti. Dažniausiai ypatingų žinių toji informacija nesuteikia, tik laiko protą užimtą, kad kažką dirbtų.
Mokslininkai įspėja, kad nuolat įdarbinti savo protą nėra produktyvu, ir tai tampa pervargimo priežastimi. Todėl kartais nuobodžiauti tiesiog sveika. Nuobodulio minutėlės veikia dvejopai: jos leidžia protui pailsėti nuo nuolatinio informacijos srauto, be to, laisvai plaukiančios mintys kartais pažadina kūrybiškus sumanymus ar padiktuoja seniai ieškotą problemos sprendimą. Nuobodulys protui naudingas kaip ir meditacija. Mokslininkai sako, kad protarpiais panuobodžiaujant jūsų mintys tarsi prašviesėja, tampate produktyvesni ir energingesni. Nereikėtų, kad nuobodulys taptų jūsų gyvenimo būdu, tačiau retkarčiais atsitraukti nuo visų veiklų ir pabūti tik su savo mintimis, būtų tikrai geras sumanymas. Tam kaip tik tinka ilgi rudens ir žiemos vakarai.
Parengė Aldona KAZLAUSKIENĖ,
Viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Parengta pagal žurnalą „Psichologija tau“