Akvariumas kaip gyvas paveikslas

2021 11 12

Vieną lietingą ir niūroką lapkričio dieną Zarasų viešosios bibliotekos Ligoninės padalinio bibliotekininkė apsilankė Zarasų vaikų dienos centre „Draugai“. Ji atsinešė knygų popietei tema – akvariumai. Šiuolaikiniame pasaulyje ne visiems įmanoma kasdien rasti laiko ištrūkti į gamtą, todėl akvariumai tapo viena iš terapinių priemonių dažno namuose.

Nuo seno pastebėta, kad stiklinė dėžė ar indas su vandenų flora ir fauna yra ne tik gražus namų dekoras, pritaikytas prie namų interjero. Jis patalpoms suteikia visą gamą šiltų spalvų. Tai gali būti stiklinis indas, pripildytas vandens ir jame plaukiojanti bent viena žuvytė. Mokslininkų teigimu žiūrėjimas į akvariumą mažina stresą, skausmą, agresyvumą ir veikia teigiamai. Rūpinimasis žuvimis ir akvariumu taip pat turi terapinį poveikį. Tokia veikla padeda atkurti ryšį su gamta, pažinti ir gilinti žinias apie povandeninį pasaulį.

Popietės dalyviai trumpai susipažino su žuvų priežiūra akvariume, jų maitinimu ir veisimu. Bibliotekininkė pakvietė kurti savo akvariumus, panaudojant plastikinius kamštelius, spalvotą popierių, karštus klijus, flomasterius. Užsiėmimo metu vaikai dalinosi žiniomis apie žuveles, ieškojo knygose žuvų pavadinimų, bet nepanoro turėti namuose akvariumo. Jie suprato, kad auginti žuvytes yra atsakingas darbas.
Akvariumai yra kaip atsipalaidavimo, streso mažinimo, raminanti terapinė priemonė vaikams ir suaugusiems.

Nijolė Pilac, Ligoninės padalinio vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Juditos Padvaiskienės

Akvariumas 2021 1

Akvariumas 2021 4

Akvariumas 2021 5

Akvariumas 2021 2

Akvariumas 2021 6