Utenos apskrities kultūros vadybininkai vienijasi –pirmasis sąskrydis Zarasuose „Aukštaitijos bohema“

2021 10 26

Zarasų kultūros centro komandos atstovai savo darbe ne kartą jautė ir buvo susidūrę su nekonstruktyvios konkurencijos pojūčiu Zarasų rajono kultūros įstaigų bei visos Utenos apskrities kultūros įstaigų tarpe. Projektas „Aukštaitijos bohema“ gimė iš natūralaus poreikio vienytis ir bendradarbiauti, nes būdami tokiu nedideliu rajonu, priklausydami tokiai nedidelei apskričiai tiesiog negalime būti po vieną, o siekdami ženklių pokyčių kultūros sferoje privalome jungtis. Už palaikymą ir teisingos krypties nurodymą dėkojame Euroregiono „Ežerų kraštas“ direktorato biurui.

Pirmasis kultūros vadybininkų, kultūros projektų vadovų ir koordinatorių, aktyvių menininkų bei kultūros lauko veikėjų sąskrydis „Aukštaitijos bohema“ įvyko spalio 21 – 23 dienomis įkvepiančioje aplinkoje „Inovatorių slėnyje“. Jame dalyvavo 16 dalyvių iš Zarasų miesto ir rajono, Utenos rajono, Anykščių, Ignalinos miesto bei rajono ir Visagino.  Tarp dalyvių ir Zarasų viešosios bibliotekso atstovai. Tris dienas savo neįkainojama patirtimi dalinosi šalies kultūros sektoriaus profesionalai, pasaulio užkariautojai, idėjų ir įkvėpimo užtaisai:

  • Inga Šidlauskienė – Euroregiono „Ežerų kraštas“ direktorato biuras, VšĮ „Menų terasa“,
  • Aistė Ulubey – menų agentūra „Artscape“, Kultūros vadybininkų asociacija,
  • Matas Driukteinis – Kultūros vadybininkų asociacija,
  • Audra Savickienė – „Incentivus“ virtualios realybės renginiai;
  • Šarūnas Savickas – menininkų bendruomenė „Miško uostas“,
  • Gediminas Tamulynas – „Widewings“ istorijų kūrėjai.

Per tris sąskrydžio dienas dalyviai nagrinėjo projektų rašymo ir vertinimo ypatybes, savo asmeninį vaidmenį projekte ar komandoje, grįžo prie tautos šaknų, ieškojo savasties, išskirtinumo bei žvelgė į renginių ir interneto ateitį per virtualią realybę.

Po mokymų komandos stiprinimo funkciją atliko naktinis žygis po Antalieptę bei muzikinis vakaras su Zarasų kultūros centro kapela „Čir vir vyrai“ (vadovas Gintaras Andrijauskas). Paskutinę sąskrydžio dieną dalyviai aplankė Zarasų krašto kultūros įstaigas bei objektus – Kultūros centrą Dusetų dailės galeriją, Antazavės dvarą, Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką, kultūros centrą bei Zaraso ežero salą.

Kitų metų „Aukštaitijos bohemos“ organizavimo misija perduota Molėtams, po jų seks Anykščių eilė. Tikimės, kad Lietuvos kultūros taryba palaikys šią Utenos apskrities kultūros sektoriaus vienijimo ir kompetencijų stiprinimo idėją ir sąskrydis apkeliaus visą apskritį, burdamas stiprią, patikimą, aktyvią bei iniciatyvią kultūros vadybininkų bei menininkų bendruomenę.

LKT

Aukstaitijos Bohema 1

Aukstaitijos Bohema 2

Aukstaitijos Bohema 3

Aukstaitijos Bohema 4

Aukstaitijos Bohema 5