Dienos citata
Galima neapkęsti blogų žmogaus ypatybių, niekšybės, žiaurumo, dviveidiškumo, bet negalima neapkęsti žmonių.
R. Oldingtonas
Virtualūs Dusetų bibliotekos renginiai
Balandžio 23-29 dienomis jau 21-ąjį kartą vyko tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurioje kasmet aktyviai dalyvauja ir Dusetų K. Būgos biblioteka. Šie metai visiems buvo ypatingi: teko ne tik pereiti į virtualią erdvę, bet ir pateikti medžiagą taip, kad sudomintų skaitytoją, lankytoją. Pasitvirtino, kad Bibliotekos socialinio tinklo facebook erdvė – puiki vieta įvairiausioms virtualioms parodoms, viktorinoms, straipsniams, apklausoms. Nuolat didėjantis sekėjų skaičius (jau 2500) - puikiausias įrodymas.
Šios savaitės išvakarėse organizuota paroda „Knygos turi savo likimus“, parengta iš exlibris, marginalijų, autografų, esančių bibliotekos fondo knygose. Anot parodą rengusios vyr. bibliotekininkės Elenos Gaižiuvienės, galima išvysti ir „cenzūros leidimą spausdinti knygą, ir skaitytojo ginčą su rašytoju (skaitytojas šalia pastraipos rašo, kad veikėjui tuo metu tikrai negalėjo būti svarbus rašytojo aktualizuotas išgyvenimas)“, ir dėmesingai sutvarkytus nudėvėtus knygos lapus, ir skaitytojo įklijuotą paskutinį knygos lapą, vietoj išplėšto originalo rašytą ranka.
Labai iškalbinga dusetiškių skaitomiausių knygų paroda: „Mylėkime knygą – žinių šaltinį“: kunigo Algirdo Toliato „Žmogaus ir Dievo metai“; Laimos Lavaste „Kunigas Ričardas“, Arvydo Anušausko „Aš esu Vanagas“, Dinah Jefferies „Prieš liūtis“, Ruta Sepetys „Kuždesių fontanas“ ir kt. Svarbu paminėti, kad tarp jų – dusetiškės Marijos Varenbergienės „ESU“. Nuolat atnaujinamos ir naujausių knygų parodėlės.
Biblioteka visada ieško naujų informacijos pateikimo formų! Įdomi pateikta dviejų dalių spėlionė, padėjusi skaitytojams susipažinti su bibliotekos darbo specifika. Puiku, kad buvo pakomentuoti ir paaiškinti atsakymai.
Popiežius Pranciškus ragina nepamiršti savo šaknų, bendrauti su vyresnės kartos žmonėmis: „Jei norite būti didžia, laisva tauta, atsiminkite savo tautos šaknis, semkitės iš jų“. Tarmiški tekstai – mūsų savastis: gal todėl didžiulio susidomėjimo sulaukė virtuali popietė „Skaitykime tarmiškai kartu“, pakvietusi pasiklausyti Janės Grigėnienės sukurto Aneliutės pasakojimo apie gaspadorių Kukutį (įgarsino Sigita Gudonienė). Lankytojai klausydamiesi žavėjosi ir Kipro Radzevičiaus, puikaus jaunikaičio iš Dusetų, aukštaitišku pasakojimu, kurį verta išgirsti visiems. (Jo mokytoja Sigita Gudonienė; įamžino Vilija Visockienė). Džiugina ir priminimas padėti išsaugoti krašto kalbą!
Bibliotekoje eksponuojama ir Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios kanauninko Stanislovo Krumpliausko velykinių atvirukų paroda. 700 atvirukų kolekcija – puikus Tolerancijos pavyzdys, įprasminantis visą Velykų laikotarpį (nuo katalikų iki sentikių ir stačiatikių švenčių), pažymintis krikščioniškų konfesijų Prisikėlimo Stebuklą.
Auksinis šiaudas tikrai nepaliks abejingų: Jurgos Kaščiukaitės – Kutkienės ir Jono Kutkos šiaudinių gaminių paroda. Joje ne tik dėžutės, skrynelės, paukštukai, arkliukai, skrybėlės, bet ir nuostabūs sodai (šie geometrinės formos dirbiniai, svarbi mūsų tautos dalis; sėkmės ir turtingo gyvenimo simbolis).
Bibliotekos facebook paskyroje tebevyksta viktorina „Dusetų Parapijos Šimtmečiai“. Ji prasidėjo nuo Knygnešio dienos ir tęsis tol, kol bus išleista Knyga (tokiu pačiu pavadinimu), skirta Dusetų bažnyčios ir parapijos jubiliejams. Tai puiki galimybė ne tik dusetiškiams pasidomėti šio krašto istorija.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, žinoma, baigėsi, tačiau Dusetų bibliotekoje skaitytojai – realūs ir virtualūs – visada laukiami.
Giedrė MIČIŪNIENĖ
Dusetų K. Būgos bibliotekos archyvo nuotraukos
\