Kviečiame į Džiuljetos ir Gvido Raudonių keramikos parodą

2020 09 14

Zarasų viešosios bibliotekos galerijoje nuo 2020 m. rugsėjo 18 d. veikiančioje nedidelės apimties parodoje eksponuojami Džuljetos ir Gvido Raudonių įvairių kūrybinių laikotarpių keramikų darbai. Kviečiame rugsėjo 18 d. (penktadienį) 16 val. į parodos atidarymą!

„...pažinti nepažintą, pagauti nepagaunamą...“. Džiuljeta Raudonienė

Dailininkai, Vilniaus Valstybiniame dailės institute baigę keramikos meno studijas, 1976-1977 metais įsijungė į aktyvų parodinį gyvenimą. 1981–1987 metais kūrė ir bendrus darbus, įkvėptus to meto pasaulinio gamtosauginio sąjūdžio ir Džiuljetos tėvelio – žinomo Lietuvos mokslininko, akademiko, profesoriaus Vytauto Gudelio. Viena pirmųjų kompozicijų šia tema buvo „Nerija“. Šiam Lietuvos perlui, kaip ir visam Lietuvos pajūriui tyrinėti akademikas paskyrė vieną didžiausių savo gyvenimo tarpsnių. Natūralu, kad keramikai kartu su kitais kolegomis tuo metu pradėjo rengti dailininkų grupių parodas Palangoje ir Vilniuje, kurios vėliau išsiplėtė į visos Lietuvos, visų dailės sričių parodą gamtosaugine tema „Dailininkas ir aplinka" (1983-1988).

Parodoje Zarasuose Džiuljeta eksponuoja dalį savo kūrinių, įkvėptų japonų haiku. "Altoriai" – vienas jos darbų ciklas (altoriai Tikėjimui, Kūrybai, Meilei ir kt.). Ji taip pat yra sukūrusi įvairios paskirties indų, skulptūrinės plastikos, keramikos kompozicijų ant stiklo (Diena gęsta, Lapų lietus).

Svarbesni kūriniai: 7 keramikos ant stiklo kūrinių ciklas Impresijos (2000), 5 kūrinių ciklas Vėjo slaptavietės (2005), 9 kūrinių ciklas pagal japonų haiku (2006), 7 kūrinių ciklas Altoriai (2007), Galia sugrįžta, Esame viena (2008). 1996–2010 privatiems interjerams sukūrė sienų pano, šviestuvų, skulptūrinės plastikos kūrinių (skulptūrinės kompozicijos Paukščiai ant molo, Augalų rojus, pano Nerija, keraminius paveikslus ant stiklo Vasarvidis). Kaip autorė teigia, ji „...siekia pažinti nepažintą, pagauti nepagaunamą..."

Gvidas Raudonius parodai pateikė savo tęsiamos "Bokštų" temos kūrinius. Dalis jų šiemet jau buvo eksponuota LDS Švento Jono gatvės ir Utenos miesto Stiklo galerijose. Autorius nuo 1977 m. dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje rengiamose parodose. Tai – Lietuvos taikomosios dailės parodos, Baltijos šalių taikomosios dailės parodos, minėtos konceptualios keramikos parodos „Dailininkas ir gamta“, Lietuvos ir užsienio keramikų simpoziumai ir jų metu surengtos parodos. 1998–2010 metais, bendradarbiaujant su architektais, sukūrė nemažai keraminių objektų privatiems interjerams.

2010 metais inicijavo ir 2010–2018 metais kuravo 5-ias konkursines Vilniaus keramikos meno bienalių parodas, atspindinčias kasmet vis naujas pasiūlytas temas. Šių reprezentatyvių renginių tradicija jau su kita kuratore, tęsiama ir šiais, 2020 metais. Nemažą vietą Gvido kūryboje užima edukacinė veikla, dalyvavimas ES finansuojamuose kultūros projektuose. Ilgus metus jis rūpinosi Vilniaus keramikų bendruomenės reikalais, 1994–1998 metais vadovavo gausiausiai Lietuvoje meno kūrėjų organizacijai – Dailininkų sąjungai.

Gvidas Raudonius mėgsta santūrią, monumentalią plastiką, kurios svarbūs komponentai yra ryški faktūra, lakoniškos detalės, dekoratyvumas. Atstovauja tradicinės keramikos mokyklai.

Šioje Zarasų krašto žmonėms skirtoje parodoje pristatoma nedidelė dailininkų sukurtos keramikos dalis. Harmoningo žmogaus, kūrėjo ryšio su mus supančia aplinka paieškos yra keramikų įkvėpimo šaltinis, kurio versmė kiekvieną kartą gaivina, skatina kurti kitokį pasaulį.

Plačiau www.rik.lt, www.gvidokeramika.ltRaudonių paroda