Mūsų rankos ir pirštukai

2019 02 04

Pirštai ir plaštakos – nepaprastai svarbūs mūsų gyvenime. Ne veltui, kai be kažko negalime išsiversti, dažnai sakome: „kaip be rankų“. Ligoninės bibliotekininkė, apsilankiusi vaikų dienos centre „Draugai“ su vaikais kalbėjo apie rankas ir jų atliekamas svarbias funkcijas.

Tai labiausiai išlavinta žmogaus kūno dalis, kuri naudojama įvairiems veiksmams ir darbams atlikti: paimti, griebti, laikyti, čiupinėti, rašyti, vairuoti, groti, žaisti, glostyti, piešti ir t.t. Tokius bei daug kitų veiksmų ir darbų išvardino vaikai. Kokias funkcijas atlieka rankos, išvardyti neįmanoma – nusprendė vaikai. Jų be galo daug.

Žmogaus plaštaka turi 5 pirštus. Vaikai linksmai vardino pirštų vardus, bet tiksliausiai žinojo Viktorija. Tai nykštys, smilius, didysis, bevardis, mažylis. Pasitelkę pirštukus į pagalbą, vaikai kūrybiškai ir smagiai kūrė ant popieriaus lapo sraigę, antį, povą, medį, katiną, šuniuką. Lorenas nupiešė „delno taškus“.

Refleksologija. Kas tai yra? Vaikams buvo paaiškinta, kad tai terapija, kurios metu stimuliuojami tam tikri delnų taškai, siekiant tam tikro poveikio – skausmų sumažinimo, atsipalaidavimo. Žvelgiant į savo delną, juose galima įskaityti charakterį, tinkamą profesiją, finansus, dabartį, ateitį, atskleisti sveikatos būklę.

Ir pabaigai. Dalyviams buvo priminta, kad dažnai reikia plauti rankas, nes tai padeda apsisaugoti nuo ligų.

Nijolė Pilac
Ligoninės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Inos Orlovskajos

GALERIJA