Kuo aš panašus į Pepę Ilgakojinę, Karlsoną bei kitus A. Lindgren sukurtus veikėjus?

2017 06 21

Draugystė –  bendra patirtis, panašios vertybės ir artimi tikslai. Įdomu, kaip šį žodį apibūdintų Pepė? Anot jos, draugystė „būtų puikus žodis“, nes ji nesigilina į tai. O be to ji turi du draugus: Tomą ir jo seserį Aniką. Taip pat, kaip Ligoninės biblioteka draugauja ir bendradarbiauja su Vaikų dienos centru „Draugai“.

Minint švedų rašytojos A. Lindgren 110 – ąsias gimimo metines, netikėtai į vaikų dienos centrą užklydo Pepė Ilgakojinė. Jos draugai „Kalis Bliumkvistas“, „Mijo, mano Mijo“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Mūsų visų Madikė“, „Emilis iš Lionebergos“, „Mes Varnų saloje“, „Ronja, plėšiko duktė“, „Broliai Liūtaširdžiai“, „Nykštukas Nilsas“, „Padaužų kaimo vaikai“ nebuvo kartu, ir Pepė šiek tiek nusiminė.
Bet pamačiusi tiek susirinkusių vaikučių, nudžiugo. Visi vaikai pažino Pepę, taip kaip pažįsta ir Karlsoną. Pepė supažindino dalyvius su A. Lindgren gyvenimu ir kūryba. Buvo skaitomos ištraukos iš A. Lindgren knygų. Džiugu, kad visi vaikai pasirinko mėgiamas ištraukas ir skaitė net po du kartus! Pepė nustebo, liko sužavėta, pavaišino vaikus „Pepės saldainiais“ ir „Normaliais saldainiais“. Savaime suprantama, kad vaikai rinkosi „normalius“ saldainius. Vėliau spalvino piešinius, kirpo ir darė atvirukus su A. Lindgren kūrinių veikėjais. Atviruko kitoje pusėje vaikai rašė palinkėjimus Pepei ir juos skaitė.
Galbūt kitame užsiėmime „Vasarą skaitome kitaip 5“ atskris ir Karlsonas. Išlydint Pepę, toks buvo vaikų noras...

Nijolė Pilac,
Ligoninės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

GALERIJA