Dienos citata
Ne išgyvenimai svarbūs mūsų likimui; svarbu, kaip tuos išgyvenimus ištveriam.
Marie von Ebner - Eschenbach
Zarasų viešoji biblioteka kviečia į virtualią konferenciją „TEDxVilnius 2016“
Konferenciją „TEDxVilnius 2016“ galima bus stebėti tiesiogiai Lietuvos viešosiose bibliotekose ir ambasadose užsienyje balandžio 2 d.
Laukiame Zarasų viešojoje bibliotekoje renginių salėje nuo 11 val.
Progresyvių idėjų ir įkvepiančių istorijų konferenciją „TEDxVilnius 2016“ šiemet nuotoliniu būdu stebėti kartu su bendraminčiais bus kaip niekad patogu. Balandžio 2 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyksiančios konferencijos tiesioginės transliacijos žiūrėjimo renginiai įvyks net 37 Lietuvos viešosiose bibliotekose. Be to, mažiausiai 5-ios transliacijų vietos bus užsienyje.
Pasak „TEDxVilnius“ organizatorių, ši konferencija yra ypatingas renginys, paremtas bendravimu. Jame dalyviai ne tik klauso ar stebi, bet yra aktyvūs ir per pertraukas diskutuoja vieni su kitais bei pranešėjais, aptaria išklausytas mintis.
„Organizuodami tiesioginių transliacijų stebėjimą viešose vietose siekėme, kad kuo daugiau žmonių, iš bet kurio šalies kampelio, galėtų pajusti renginio atmosferą, tarsi jame dalyvautų“, – tikino konferencijos iniciatoriai.
Anot jų, konferenciją užsienyje stebėti užsienyje bendraminčiai šiemet rinksis Lietuvos ambasadose Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Švedijoje, Suomijoje ir Estijoje. Įgyvendinti šią iniciatyvą padėjo aktyvūs ten gyvenantys lietuvaičiai bei lietuvių bendruomenės. Pavyzdžiui, Londono Sičio lietuvių bendruomenė ir Suomijos lietuvių jaunimo sąjunga „SiLTa“.
Tuo tarpu Lietuvoje, bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, tiesioginės „TEDxVilnius“ konferencijos transliacijos bus žiūrimos net 37 viešosiose bibliotekose, įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
„Šiais laikais bibliotekos nėra vien tik istorijos ar užrašytų minčių saugotojos ir skleidėjos. Jų teikiamų paslaugų spektras vis auga, o prie to ypač prisideda internetas, kurio pagalba bibliotekos tampa langu į pasaulį. Džiaugiamės galėdami drauge su „TEDxVilnius“ įgyvendinti šią iniciatyvą. Ji padės daugeliui smalsių žmonių, kurie dabar galės išgirsti įkvepiančias, žavinčias ir verčiančias susimąstyti „TEDxVilnius“ konferencijos kalbas. Būtų neatleistina, jei neišnaudotume galimybės skleisti žinias ir idėjas kaip įmanoma plačiau, ypač kai bet kokį atstumą akimirksniu padeda įveikti šiuolaikinės technologijos“, – sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovė Renata Surovec.
Jai pritarė ir Zarasų viešosios bibliotekos – vienos iš 37 bibliotekų, kur vyks konferencijos transliacijos – projekto „Kūrybinių idėjų įgyvendinimas judriojoje medijų studijoje“ įgyvendinimo darbo grupė. Jau 6 kartą rengiamą „TEDxVilnius“ konferenciją kasmet internetu stebi tūkstančiai žmonių visame pasaulyje. Pernai jų buvo daugiau nei 10 tūkst. Šiemet laukiama dar didesnio žiūrovų skaičiaus.
„TEDxVilnius 2016“ konferencijoje, kurios pagrindinė tema yra „Hide and Seek“, vyraus temos apie psichologines problemas, skaudžias asmenines patirtis, propagandą bei politikos iššūkius. Taip pat bus pasakojamos įkvepiančios istorijos apie žmonijos ateitį, nuostabius išradimus, technologinius pasiekimus, įvairiuose pasaulio kampeliuose vykstančius gamtos stebuklus.
Vietų sąrašą, kur galima bus smagiau, kartu su draugais ir bendraminčiais stebėti konferencijos „TEDxVilnius 2016“ tiesioginę transliaciją rasite interneto svetainėje:
www.tedxvilnius.com/2016/livestream-locations-lithuania
Apie „TEDxVilnius“
„TEDxVilnius“ – iniciatyva, kurios tikslas Lietuvoje populiarinti TED formato konferencijas. Jų metu pasakojamos įkvepiančios istorijos, atskleidžiami įdomūs faktai ir pristatomos naujausios dėmesio vertos idėjos. „TEDxVilnius“ komanda siekia atrasti dar nematytus, negirdėtus, gabius ir įdomius žmones bei suteikti jiems galimybę papasakoti pasauliui savo mintis ar parodyti jau atliktus darbus.
„TEDxVilnius“ galite sekti socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Instagram“ arba galite tapti „TEDxVilnius“ gerbėju socialiniame tinkle „Facebook“.
TEDxVilnius, x = nepriklausomai nuo TED organizuojamas renginys
,,TEDx“ – tai programa, sukurta vadovaujantis šūkiu „Idėjos, kurias verta skleisti“. Ji skirta vietinių renginių organizatoriams, norintiems suburti žmones, kurie trokšta organizuoti į TED konferencijas panašius renginius bei tapti TED bendruomenės nariais.
„TEDx“ renginiuose pranešėjų pasisakymai yra derinami su „TEDTalks“ vaizdo įrašais, rodomais rekrane. Taip siekiama paskatinti diskusijas ir bendrumą.
Tokiems renginiams suteikiamas „TEDx“ prekių ženklas. Jame esanti raidė „x“ reiškia „nepriklausomai organizuojamas renginys“. „TEDConference“ vietinių renginių organizatoriams suteikia tik bendrąją pagalbą. „TEDx“ renginiai yra organizuojami nepriklausomai nuo TED. Juos planuoja ir įgyvendina vietinės iniciatyvinės žmonių grupės, kurios laikosi griežtų TED reikalavimų, nustatančių konferencijos formatą ir užtikrinančių tam tikrą kokybės lygį.
Visi „TEDx“ tipo renginių pranešimai yra filmuojami ir vėliau patalpinami „YouTube“ platformoje esančiame „TEDTalks“ kanale. Geriausi pranešimai atrenkami ir įkeliami į centrinę TED.com interneto svetainę.
Apie TED
TED yra ne pelno siekianti organizacija, pasišventusi šūkiui – „Idėjos, kurias verta skleisti“. 1984 m., 4 dienų trukmės konferencija Kalifornijoje tapo šios organizacijos gimimo atskaitos tašku. Iki dabar TED smarkiai išaugo ir labiau nei bet kada siekia palaikyti pasaulį keičiančias idėjas ir iniciatyvas. Tam net buvo įsteigtas specialus apdovanojimas „TEDPrize“, leidžiantis savo idėjomis tikintiems žmonėms pradėti jas realizuoti. 2016 m. apdovanojimas skirtas antropologijos profesorei Sarahai Parcak.
TED konferencijoje skaityti pranešimus kviečiamos iškiliausios, daugiausiai nuveikusios pasaulinio garso asmenybės. Jų pasisakymai yra filmuojami ir vėliau patalpinami interneto svetainėje TED.com. Ten esančius pranešimus peržiūrėti galima nemokamai. Vieni garsiausių TED pranešėjų yra: Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Seras Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozis Okonjo – Iwaelas, Isabel Allende ir Jungtinės Karalystės Ministras Pirmininkas Gordon Brown.
Kasmetinė TED konferencija vyksta Longbyče, Kalifornijoje. Ji taip pat pertransliuojama ir Palmspringse.
Be to, rengiamos ir 5 dienų konferencijos „TEDGlobal“. Pirmą kartą tokia konferencija įvyko 2005 m. Oksforde, Jungtinėje Karalystėje. Vėliau jos vieta kasmet kito. Pavyzdžiui, 2014 m. renginys įvyko Rio de Žaneire.
TED informacijos sklaidos iniciatyvoms priklauso bendradarbiavimas su „Open Translation Project“.Tai įrankis, kuris savanoriams iš viso pasaulio leidžia subtitruoti „TEDTalks“ pranešimus.
Taip pat yra įkurta ir „TEDFellows“ programa, kuri padeda novatoriams iš viso pasaulio tapti TED bendruomenės dalimi ir leidžia padidinti žmonių vykdomos veiklos bei projektų poveikį aplinkai.
TED galite sekti socialiniame tinkle „Twitter“ arba galite tapti TED gerbėju socialiniame tinkle „Facebook“. Jeigu norite sužinoti daugiau apie organizaciją TED ir programą „TEDx“ pažiūrėkite šį vaizdo siužetą: http://www.ted.com/pages/view/id/129.