Dienos citata
Ne išgyvenimai svarbūs mūsų likimui; svarbu, kaip tuos išgyvenimus ištveriam.
Marie von Ebner - Eschenbach
Pažinkime etnografinius regionus Lietuvoje
Lietuvos Respublikos Seimas 2015-uosius metus paskelbė Etnografinių regionų metais.
Salako biblioteka populiarino literatūrą apie Lietuvos etnografinį savitumą atspindinčius dalykus-papročius, tarmes, tautosaką ir kitą liaudies kūrybą, etnografinių regionų istorinę raidą, kultūros būklę ir plėtros galimybes.
Bibliotekoje buvo parengta literatūros paroda „Lietuvos regionų portretai", lankytojai buvo kviečiami į edukacinių valandėlių ciklą „Lietuvos regionų portretai" pagal temas:
1. " Aukštaitija – poetų ir pasakorių kraštas".
2. „Suvalkija – darbštūs žmonės, derlingos žemės".
3. „Dzūkai - girių karaliai"
4. „Žemaitijos paveldas"
5. „Mažosios Lietuvos kaimo architektūra".
Valandėlių metu dalyviai buvo supažindinami su regiono vieta, įžymiais žmonėmis, tradicijomis, papročiais, tarmėmis, tautiniais rūbais, kulinariniu paveldu.
Plačiau domėjomės Aukštaitija- kalvotu ežerų ir miškų kraštu, kur nuo seno aidėdavo smagios sutartinės, sekamos išradingos pasakos ir sakmės, buvo poetų ir pasakorių kraštas. Susitikimuose su skaitytojais prisiminėme kraštiečius, skaitėme jų kūrybą, domėjomės savo krašto praeitimi, papročiais, lankytinomis vietomis. Susipažinome su Salako bibliotekoje parengtais kraštotyros darbais.
Dzūkiška šnekta klausėmės pasakos apie velnius, lipdėme iš plastilino grybus. Virtualiai keliavome po Suvalkijos lygumas, knygose žavėjomės Mažosios Lietuvos medinė liaudies architektūra: trobų, prieangių, klėčių puošybos ornamentais.
Sukurtuose žemėlapiuose spalvinome mozaiką kiekvienam regionui skirtinga spalva.
Edukaciniai užsiėmimai vaikams ir jaunimui paliko daug įspūdžių, suteikė naujų žinių, noro savo regiono savitumui išsaugoti ir puoselėti.
Danutė Koroliova
Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė