Dienos citata
Tyla plinta savaime. Kuo ilgiau su žmogum nekalbėsi, tuo sunkiau rasi ką jam pasakyti.
Samuel Johnson
Visur duona su pluta
Zarasų viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta paroda, skirta rašytojo Vytauto Petkevičiaus 85-osioms gimimo metinėms.
Vytautas Petkevičius – Lietuvos rašytojas, politinis bei visuomenės veikėjas. Gimė 1930 m. gegužės 28 d. Kaune.
1949 metais baigė Kauno IV berniukų gimnaziją, 1960 metais – Maskvos M. Lomonosovo universiteto istorijos fakultetą. Rašyti pradėjo apie 1950 metus. Ankstyvuosius kūrinius spausdino laikraščiuose, žurnaluose.
1959 metais „Vagoje" išleistas pirmasis V. Petkevičiaus romanas „Priemiesčio žmonės" išsyk pelnė jam garbaus rašytojo vardą. 1960 metais V. Petkevičiaus priimtas į Lietuvos rašytojų sąjungą išbuvo jos nariu iki mirties. Nuo 1972 m. rašytojas profesionalas.
Parašė scenarijų LTV meniniam filmui „Šešiolikmečiai" (past. 1985–1986 m., rež. Raimundas Banionis), jo apsakymo „Tankų mūšis" (1979 m.) motyvais Rygos kino studija pastatė to paties pavadinimo filmą (1982 m.). Buvo kelių tarptautinių rašytojų organizacijų narys. Ypataus pripažinimo sulaukė V.Petkevičiaus kūryba vaikams ir paaugliams, jo kūriniai išversti į 25 pasaulio kalbas, net esperanto.
Linkęs bendrauti, šiek tiek atlapaširdis, šiek tiek romantikas, dosnus ir draugiškas, atviras, regis, visam pasauliui V. Petkevičius daugiausiai rūpinosi, nerimo dėl brangiausio Lietuvos turto – jos kultūrinio paveldo ir gamtos, buvo daugelio kultūros ir gamtosaugos draugijų narys, vienas pirmųjų Lietuvos „žaliųjų". Rašytojas stebėjosi, džiaugėsi, gyrė, žavėjosi, bet ir peikė, mokė, pokštavo, šaipėsi: spauda mirgėte mirgėjo nuo jo straipsnių, pastabų, feljetonų bei jumoreskų, pasirodė ir graudžiai juokingus „permainų – versmų" laikus išjuokianti apysaka – pamfletas „Abrakdabra" (1991)
V. Petkevičius, kaip ir daugelis kitų Lietuvos šviesuolių, buvo šiurkščiai nušalintas nuo politikos. Tokiomis aplinkybėmis rašytojui teliko vienas, jau seniai išbandytas ginklas – tiesos žodis. Tiesos - kaip ją suprato rašytojas. Šitaip, be šūsnies aštrių straipsnių spaudoje, radosi trys didžiosios jo sielvarto ir širdies skausmo kupinos knygos: „Durnių laivas" (2003), „Durniškės" (2006) ir galop „Prakeiktieji ir pateptieji" (2008), baigta spausdinti 2008 metų gruodžio 19 d., praėjus devynioms dienoms po rašytojo mirties.
Mirė rašytojas 2008 m. gruodžio 10 d. Vilniuje.
Paroda veiks iki birželio 28 d.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija.