Dienos citata
Tyla plinta savaime. Kuo ilgiau su žmogum nekalbėsi, tuo sunkiau rasi ką jam pasakyti.
Samuel Johnson
Jokūbo Viliaus Tūro knygos „Sapnuoju, kad einu“ pristatymas
Saulėtą ketvirtadienio vakarą zarasiečiai rinkosi į viešosios bibliotekos skaityklą.Vyko Jokūbo Viliaus Tūro knygos „Sapnuoju, kad einu" pristatymas. Gerbiamas Jokūbas gimęs Zarasuose, tad susirinko nemažas būrys jo vaikystės kiemo draugų, kaimynų. Knygos autorius ir televizijos režisierius apie kelionę Šv.Jokūbo keliu sukūrė ir dokumentinį filmą „Sapnuoju, kad einu", kuris jau pelnė „Sidabrinė gervė 2013"apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą.
Pristatydamas knygą autorius pasakojo, kad žinojo apie Šv. Jokūbo kelią Ispanijoje. Jam knietėjo pačiam patirti, kodėl žmonės iki šiol masiškai traukia nusilenkti Šv.Jokūbui, palaidotam Santjago de Kompostelos katedroje. Šios, jau trečios kelionės motyvas buvo tas, kad 2010 metai buvo jubiliejiniai ir šventi, jis norėjo pamatyti tas didžiules iškilmes, skirtas Ispanijos globėjui Šv.Jokūbui. Kita tokia šventė bus tik 2021 metais.
Kai kurie piligrimai kasmet eina šiuo keliu po atkarpą, kitais metais pradėdami nuo tos vietos, kur baigė pernai. Autorius norėjo sužinoti ką reiškia šį piligriminį kelią nueiti visą iš karto. Kelionė prasidėjo sausio penktą dieną. Per 205 dienas nueita 4500 kilometrų, aplankytos 6 šalys: Lenkija, Čekija, Vokietija, Šveicarija, Prancūzija, Ispanija. Šios piligriminės kelionės metu autorius norėjo išsiaiškinti kuo tiki žmonės, vilties ir nevilties santykį, koks požiūris į gėrį kitose šalyse, kaip žmonės tai priima. Kuo kelias sunkesnis, tuo labiau mąstai apie dvasinius dalykus. Knygos autorius vaizdžiai apibūdina kelionės būseną: „Ėjau visą žiemą, pavasarį, vasarą. Keliavau savotišku teleportacijos būdu: iš vakaro į numatytą miestą siųsdavau savo sielą, po to nuo ryto iki vakaro nešdavau ten savo kūną."
Į susitikimą su skaitytojais autorių lydėjusi mama Vilija paskaitė iš knygos istorinių, mistiškų istorijų apie Šv.Jokūbą. Nemažą knygos dalį sudaro ištraukos iš kelionės dienoraščio, kelyje darytos nuotraukos. Prie vaizdų pridėti trumpi trieiliai pastebėjimai, viename jų minimi Zarasai. Knygos pabaigoje publikuojamas piligrimo pasas – 205 antspaudai, tarsi praeitų vietovių autentiška kultūros žymė. Autorius kiekvieną naktį nakvojo vis kitoje vietoje, pasiekus naują vietą pase daroma žyma.
Susidomėjusius šia Jokūbo Viliaus Tūro piligrimine kelione, kviečiame apsilankyti Zarasų viešojoje bibliotekoje, galėsite pasiskolinti ir paskaityti autoriaus knygą.
Parengė Aldona KAZLAUSKIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn.bibliotekininkė