Dienos citata
Darbui reikia ne tik gebėjimo ir žinojimo - dar ir kantrybės.
Johann Wolfgang von Goethe
Pažintis su karpinių pasaulio paslaptimis

Dusetų K. Būgos bibliotekoje sausio pabaigoje atidaryta pirmoji šiais metais paroda. Bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė pasidžiaugė, kad į ją savo kūrinius atvežė kaimyninio – Rokiškio rajono tautodailininkė, karpinių meistrė Gita Kolosovienė.
Gita Kolosovienė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Baigė dailės mokyklą ir Šiaulių pedagoginį institutą. Dirba Rokiškio rajono Obelių miestelio darželyje-mokykloje direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
2001 metais pirmą kartą savo karpinius eksponavo Obelių miestelio bibliotekoje. Nuo 2002 metų Gita Kolosovienė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos narė. Kiekvienais metais dalyvauja tautodailininkų ataskaitinėse parodose Rokiškyje. Surengė 4 personalines parodas, aktyviai dalyvauja konkursuose ir tarptutinėse parodose. 2012 metais jos kūryba buvo pristatyta Lietuvos Respublikos Seime.
Autorė šią parodą pavadino „Prisilietimai“. Štai ką pasakoja pati autorė apie savo kūrybą ir šią parodą: „Kiekvienas sukurtas karpinys yra tarsi mano prisilietimas prie to, kas man gražu, tobula, nepakartojama. Karpiniai – tai mano kalba , kitoks bendravimo būdas su žmonėmis... Tai mano prisilietimas prie to, kas atėję iš labai toli – prie mūsų senolių būties, kasdienybės, kalendorinių ir šeimos švenčių, tradicijų.
Prisilietimas prie ŽMOGAUS ir jo širdies. Deja, karpiniai turi trūkumą: jie labai trapūs, nepatvarūs. Vienas netikslus rankos judesys ir visas karpinio ažūras suyra. Tai taip panašu į visa tai, prie ko bandau prisiliesti karpydama – gyvybė, jausmai, gyvenimas...“.
Sunku ką nors ir bepridurti prie tokių jautrių, poetiškų, atspindinčių kūrėjos pasaulėjautą, pulsojančių meile savo kūriniams autorės pastebėjimų. Tačiau susirinkę į parodos atidarymą dusetiškiai stebėjosi karpinių įvairove, jų išpildymo subtilybėmis, sunkiai suvokiamu rankos judesių jautrumu, galinčiu sukurti nuostabius raštus, išvingiuoti ploniausias linijas – tiesiog „išmegzti“ gražiausius vingius, sukurti portretus – su žiedais, žmonių veidais, gamtos padovanotais žmonėms stebuklais.
Gera pabūti tarp tokių tylos ir svajonių debesų, pailsinti savo žvilgsnį baltų sapnų karalystėje, pajusti talento galybę ir amžinąjį menininko norą įamžinti savo egzistavimą žemėje.
Parodos atidarymą papuošė Dusetų meno mokyklos akordeonistų ansamblio muzikavimas (vadovas Juozas Švedas).
Parodos autorė – labai paprastas, šiltas, atviras žmogus. Todėl ir klausimai jai užduoti buvo labai įvairūs. Vienus domino, koks popierius naudotas karpiniams, kiti domėjosi įrankiais, karpymo technika, laiko sąnaudomis. Dar kiti domėjosi, ar daug darbų autorė parduoda, kiek jie gali kainuoti. Į visus klausimus viešnia atsakė, mielai pasakojo apie savo kūrybinius planus ateičiai, apie laimingą gyvenimą šeimoje.
Dusetų K. Būgos bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė padėkojo mielai viešniai už gražią parodą, apdovanojo puokšte gėlių ir pasidžiaugė, kad užsimezgė draugystė tarp netolimų kaimynų.
Bibliotekos vedėja padėkojo ir dusetiškiui tautodailininkui, medžio drožėjui Erikui Čypui – jis pasistengė, kad jo kolegė Gita Kolosovienė atvyktų į Dusetas ir savo šviesą spinduliuojančiais darbais pradžiugintų dusetiškius.
Marija VARENBERGIENĖ
Elenos GAIŽIUVIENĖS nuotraukos.