Elektroninės knygos

2012 10 11

Skaitykite elektronines knygas skaityklėse

GROŽINĖ LITERATŪRA

 • 2 futbolo aikštės jausmų, arba 26 metai, per kuriuos sužinojau… : [romanas] / Little Miss Sunshine. - Vilnius : CoLibris. - 114, [1] p. (Saugojimo vieta: ES8)
Little Miss Sunshine. 2 futbolo aikštės jausmų, arba 26 metai, per kuriuos sužinojau… „2 futbolo aikštės jausmų” – pirmasis Little Miss Sunshine romanas. Tai maždaug 21 600 kvadratinių metrų paprastos 26 metų merginos istorijos, kuri gali nutikti bet kam. Dienoraščio forma parašytame romane persipina visa galybė tikrų ar išgalvotų gyvenimo nuotykių, nesuvaidintų jausmų ir gyvenimo pamokų pagal moteriškai naivią žaidimo strategiją. Tai nuoširdžiai natūrali, paprasta ir vaikiškai išmintinga istorija.
Ji klysta, todėl gyvena; kenčia todėl myli; išteka, nes nori pabandyti; rašo, nes nemoka pasakyti; krenta, nes mokosi atsistoti; meluoja nes bijo tiesos; bėga, nors nežino, nuo ko; randa, nors neieško; tiki, bet tik savais; mylisi ir visus „ne“ palieka už durų; renkasi išimtis, nes netiki statistika; žino, kad visad turi du pasirinkimus, nes toks gyvenimas.
 • 52 Nostradamo pranašystės : [romanas] / Mario Reading. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 380, [2] p. (Saugojimo vieta: ES8)

 

 • Aistringas žaidimas : romanas / Nancy Warren. - Vilnius : Svajonių knygos, 2011. - 186, [1] p. (Saugojimo vieta: ES8)
Nancy Warren. Aistringas žaidimas

Emilei Sonders tenka nemenkas išbandymas. Atvažiavusi į pusseserės vestuves ji per klaidą apgyvendinama su seksualiu policininku. Masažo terapeutei Emilei tiesiog niežti pirštai, kaip norisi paliesti tvirtus Džono Betso raumenis.
Džonas negali patikėti savo sėkme: nors ir laikinai, jam teks dalytis viešbučio kambariu su dailia netekėjusia mergina. Be to, jos artimieji yra įsitikinę, kad Džonas – Emilės vaikinas. Jis sutinka tęsti šaradą, kuri žada išpildyti... karščiausias jo fantazijas.

 • Alkis : [romanas] / Michael Grant. - Vilnius : Alma littera, 2011. - 533, [1] p. (Saugojimo vieta: ES3)
Alkis   

Nuo dienos, kada išnyko visi, vyresni nei 14 metų, gyventojai, o likusieji vaikai pasiliko įkalinti Zonoje, praėjo trys mėnesiai.
Į miestelį atsėlina badas, tačiau visus kamuojantis alkis nepriverčia ieškoti išeities. Vis daugiau vaikų įgyja antgamtiškų galių, ir tai galutinai supriešina mutantus ir normalus. Kiekvienas gyvena kovodamas už save.
Negana to, miestelyje dingsta elektra. O kalnuose pabunda ten besislepianti paslaptingoji Tamsybė. Ji irgi alkana, tik jos alkis kitoks...

 •  Angelo pabučiuota : [romanas] / Elizabeth Chandler. - Vilnius : Alma littera, 2011. - 205, [1] p. (Saugojimo vieta: ES9)
Elizabeth Chandler. Angelo pabučiuota

Paskutiniai mėnesiai Stounhilio mokykloje. Naujokė Aivė susidraugauja su Suzana ir Bete. Pastaroji nuolat kuria meilės apsakymus, ir gana „karštus". Suzana įsižiūrėjusi Gregorį ir vis patarinėja Aivei, kaip reikia elgtis su vaikinais. Tik štai Aivei patinka kitokie jaunuoliai... Ir dar - ji tiki angelais. Įdomu, ar toks ir bus mokyklos plaukimo komandos pažiba Tristanas? Aivė vaikiną tiesiog užburia, jis kuria planus, kaip padaryti, kad naujokė bent dėmesį į jį atkreiptų. Gal padės pralinksmintas jos broliukas Filipas, galbūt reikalai pagerės priglaudus merginos katę, o gal juodu suartins plaukimo pamokos?
Bet įvyksta baisi avarija ir dviejų jaunuolių gyvenimas sudūžta. Anapusinis pasaulis sulaukia dar vieno angelo. Tik ar likęs žemėje begali tikėti angelais sargais, kai šalia nebėra to vienintelio, kai nebėra tos meilės, kuri tarsi potvynis paskandino visas kitas mintis ir jausmus... Ar tikrai nebėra?

 • Ant uolos  / Alvin Karpis. - Vilnius : Alma littera, 2013. - 331, [3] p. : iliustr., portr. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Baltoji baimė : romanas / Ken Follett. - Vilnius : Alma littera, 2007. - 431, [1] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Baltoji beždžionė / John Galsworthy. - Vilnius : Vaga, 2008. - 360, [3] p. (Saugojimo vieta: ES8)
John Galsworthy. Baltoji beždžionė

Anglų rašytojas, 1932 metų Nobelio premijos laureatas John Galsworthy (Džonas Golsvortis) romane „Baltoji beždžionė“ tęsia Forsaitų giminės kroniką po I pasaulinio karo. Somsas išlieka pagrindinė figūra, tačiau daug dėmesio skiriama jaunesnei, visuomenės viršūnėlėms save priskiriančiai kartai, perkainojančiai vertybes po karo. Tai simbolizuoja Somso dukrai Flerei padovanotas paveikslas „Baltoji beždžionė“.

 • Berniukas lagamine : romanas / Kaaberbøl & Friis. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 277, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)
Berniukas lagamine  „Lagamine gulėjo berniukas. Nuogas šviesiaplaukis berniukas - mažas ir laibas, vargu ar vyresnis negu trejų. Apstulbusi ji atšoko ir trenkėsi į šiurkštų plastikinį konteinerį. Vaiko keliai rėmėsi į krūtinę - mažylis buvo sulankstytas kaip kokie marškiniai, kitaip tikrai nebūtų tilpęs. Gulėjo užsimerkęs, dienos šviesos lempų nutvieksta oda blyškiai švytėjo. Staiga suvirpėjo jo lūpos, ir ji suvokė: berniukas gyvas." 
 • Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos : romanas / John Green. - Vilnius : Alma littera, 2013. - 268, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Elizabetė ir jos vokiškas sodas : [romanas] / Elizabeth von Arnim. - Vilnius : Versus aureus, [2008]. - 206, [1] p. (Saugojimo vieta: ES8)
Elizabeth von Arnim. Elizabetė ir jos vokiškas sodas

Romanas „Elizabetė ir jos vokiškas sodas“ pirmą kartą buvo išleistas 1898 m. anonimiškai ir iškart tapo bestseleriu. Jo autorė – Elizabeth von Arnim vėliau savo kūrinius pasirašinėjo tiesiog Elizabeth.
Dienoraščio forma parašytame romane pagrindinė veikėja Elizabetė pateikia daugybę gamtos grožio aprašymų, šmaikštauja apie savo sodininkavimo klaidas, pasakoja apie bendravimą su vaikais, draugais ir išsako išskirtinį požiūrį į gyvenimą. Romane gausu vertinimų apie to meto visuomenę.

 • Erelio sparnų dvelksmas : istorinis romanas / Alfonsas Eidintas. - Vilnius : Versus aureus, 2008. - 448 p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES8)

 

 • Ema : romanas / Jane Austen. - Vilnius : Alma littera, 2009. - 396, [2] p. (Saugojimo vieta: ES8)
Jane Austen. Ema

Jaunai, gražiai, protingai ir turtingai Emai Vudhaus patinka netekėjusios moters gyvenimas; ji tikra, kad nenori nei meilės, nei santuokos. Kur kas labiau ją domina kitų žmonių jausmų peripetijos. Tačiau kai Ema, nepaisydama bičiulio pono Naitlio įspėjimo, nusprendžia rasti tinkamą porą savo draugei Harietai Smit, kruopščiai regzti planai žlunga, o pasekmės nustebina net ją pačią...
Dėl šios netobulos, užtat žavios herojės, autorės sąmojo ir komiškai komplikuotų kitų veikėjų santykių „Ema" dažnai vadinama geriausiu Jane's Austen kūriniu.

 • Gomora.lt : romanas / Saulius Rimkus. - [Vilnius] : Knygute.lt, 2010 (Saugojimo vieta: ES8)
Saulius Rimkus. Gomora.lt

Tai vienas pirmųjų internetinių romanų Lietuvoje - kauniečio rašytojo Sauliaus Rimkaus kūrinys „Gomora.LT”. Internetinėje knygoje pasakojama nuodėminga bei kontraversiška neįvardinto katalikų bažnyčios kunigo gyvenimo istorija, prisodrinta subtilaus ir juodojo humoro, nenormatyvinės leksikos, nuolatinės gyvenimiškos įtampos, besaikio piktnaudžiavimo alkoholiu, nežaboto sekso ir katastrofiškų padarinių turinčių santykių su moterimis temomis.

 • Išnykę : [romanas] / Michael Grant . - Vilnius : Alma littera, 2011. - 493, [1] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Izola : [romanas] / Isabel Abedi. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 252, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Karalienė Margo : [romanas] / Alexandre Dumas. - Vilnius : Alma littera, [2006]. - 604, [2] p. (Saugojimo vieta: ES6)
Alexandre Dumas. Karalienė Margo

Tai vienas garsiausių Aleksandro Diuma romanų. Šįkart rašytojo dėmesio centre – XVI amžiaus Prancūzija: nuožmios kovos tarp katalikų ir protestantų, rūmų intrigos, išdavystės, mirtys ir fatališkos karalienės Margo (Margaritos Valua), prieš savo valią tapusios politinių žaidimų dalyve, aistringos ir tragiškos meilės istorija.
Karališkosios kilmės įkaitė, sumaniai laviravusi tarp rūmų intrigų, karalienė Margo visą gyvenimą klausė tik savo sielos ir kūno. Jos vardas pelnytai minimas tarp žaviausių visų laikų moterų ir garsiausių pasaulio meilužių. 1994 m. Prancūzijos režisierius Patrice‘as Chereau pagal šį romaną sukūrė filmą, karalienės Margo vaidmenį jame atliko Isabelle Adjani.

 • Kol dar gyva : [romanas] / Jenny Downham. - Vilnius : Alma littera, 2011. - 290, [3] p. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Kraujo giesmė : [romanas] / Melvin Burgess. - Vilnius : Alma littera, 2008. - 380, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)
Kraujo giesmė  Nepaprastai įdomi meilės ir griovimo istorija, laisvai paremta pagoniška Violsungų saga. Sakmė perkelta į apokaliptinį, pramonės požiūriu sugriautą ateities Britanijos kraštovaizdį, kur valdžia ir turtai atitenka tam, kuris pirmas pasičiups. Jaunąjį didvyrį Sigurdą kausto tėvynės lemtis. Politinė korupcija ir valdžios troškimas – žaibiškai atpažįstami dalykai, jei tik esi susipažinęs su skandinavų legenda arba su šiuolaikine politika. 

 

 • Laisvės linkui : [romanas] / Arthur Schnitzler. - Vilnius : Versus aureus, [2011]. - 406, [1] p. (Saugojimo vieta: ES6)
Arthur Schnitzler. Laisvės linkui

Jaunas baronas Georgas fon Vergentinas žengia pirmuosius žingsnius į gyvenimą ir šlovę – jis kuria muziką, svajoja parašyti unikalų kūrinį – tikrą operą. Jis dažnai lankosi Vienos intelektualų salone; salonas priklauso žinomam Vienos bankininkui Ėrenbergui. Čia mezgasi pokalbiai apie ateitį ir gyvenimą, politikuojama apie sionizmą ir socializmą, gimsta meilės ryšiai ir aptariamos naudingos vedybos. Romano autorius puikiai piešia Europos belle Époque, kuriai itin būdingi šiandieniai, t. y. XXI a., vyro ir moters jausmai, kankinantys ir sekinantys saitai, beatodairiška meilė, deginanti ir žlugdanti aistra, visuomenės požiūris ir įtaka.

 • Mala Vita : mafijos romanas / Claudio M. Mancini. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 421, [1] p. (Saugojimo vieta: ES8)
Claudio M. Mancini.. Mala Vita

Palerme rastas pasmaugtas advokatas Enrikas Kardonė. Vieninteliu paveldėtoju tampa jo brolis Robertas. Užsukęs į Enriko biurą jis pamato, kad Kardonės kolega naikina dokumentus. O perskaitęs brolio paliktus užrašus suvokia, jog Enrikas buvo ne garbingas teisingumo saugotojas, o mafijos pinigų plovėjas, tvarkęs garsiojo mafijos Tryliktuko juodąją kasą, kurioje - anaiptol ne apgailėtini skatikai.
Jausdamas, kad dienos suskaičiuotos, advokatas Enrikas Kardonė savo užrašuose pamini apie jam priklausančius 382 milijonus dolerių, laikomus banke vienoje Ramiojo vandenyno saloje. Enrikui žuvus, tuos pinigus paveldi jo brolis Robertas, skurdžiai gyvenantis rašytojas. Netikėtai praturtėjęs jis anaiptol nesidžiaugia, nes greitai paaiškėja, jog baimintis tikrai yra ko.

 • Mažasis patirties žemėlapis : mintys ir aforizmai / Leonidas Donskis. - Vilnius : Versus aureus, [2010]. - 109, [3] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES6)
Donskis, Leonidas. Mažasis patirties žemėlapis

Aforizmas sykiu yra ir dialogo erdvė: jis – atvira ir nepabaigta mintis, kuriai nuolat reikia, kad skaitytojas sugrįžtų ir įstengtų išplėtoti daugtaškius ar nutylėjimus, nes juos autorius palieka kaip kvietimą kartkartėmis sugrįžti prie jo minties.
Šioje knygoje malonusis skaitytojas ras ne vien aforizmų, bet ir minčių fragmentų, kuriuos būtų galima išplėtoti į atskirus knygos skyrius ar net straipsnius.

 • Meilė nugali viską : [romanas] / Vilis Normanas, Raimondas J. Nabus. - Vilnius : CoLibris [i.e. Miesto investicijos, 2009]. - 159, [1] p.  (Saugojimo vieta: ES6)

 

 • Melas : [romanas] / Michael Grant. - Vilnius : Alma littera, 2012. - 381, [1] p. : schem. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Merginos be ydų : [romanas] / Sara Shepard . - Vilnius : Alma littera, 2011. - 301, [1] p. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Mielos mažos melagės : [romanas] / Sara Shepard. - Vilnius : Alma littera, 2011. - 251, [4] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Mirk dėl manęs : romanas / Karen Rose. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 533, [2] p. (Saugojimo vieta: ES6)

 

 • Mūsų paslaptis : romanas / Barbara Delinsky. - Vilnius : Alma littera,. - 333, [3] p. (Saugojimo vieta: ES6) 

 

 • Nikas Deinas : [romanas] / Melvin Burgess . - Vilnius : Alma littera, 2010. - 377, [3] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Nostradamo kapas : [romanas] / Vilis Normanas, Raimondas J. Nabus. - Vilnius : Colibris [i.e. Miesto investicijos, 2008]. - 253, [1] p. (Saugojimo vieta: ES5)
Nostradamo kapas   Pagrindinė romano veikėja Marija netikėtai atsiduria painiame praeities paslapčių ieškojimo labirinte ir naujai atsikūrusios sektos apsuptyje. Kartu su kitais romano veikėjais ieškodama Nostradamo pranašysčių įminimo rakto, Marija atranda tai, ko tikrai nesitikėjo – raktą nuo viso pasaulio paslapčių ir kartu – pačią didžiausią paslaptį.

 

 • Oligarcho žmona : romanas / Anna Blundy. - Vilnius : Alma littera, 2011. - 373, [1] p. (Saugojimo vieta: ES5)

 

 •  Padangių skrajūnas : [apysaka] / Gill Lewis. - Vilnius : Alma littera, 2013. - 221, [1] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Palėpėje kažkas vaikšto : [detektyvinis romanas] / Vilhelmina Bruni. - Vilnius : Charibdė, [2010]. - 127, [1] p. (Saugojimo vieta: ES1)
 Palėpėje kažkas vaikšto  Lietuvių autorės Vilhelminos Bruni detektyve "Palėpėje kažkas vaikšto" kolekcininko našlė Emilija ir jos globotinė jauna patraukli megina Nora išgirsta, kad jųdviejų namo Žvėryne palėpėje naktimis kažkas vaikšto. Nedidelė Žvėryno bendruomenė susirūpina moterų gerove, imasi tyrimo, kuriam netiesiogiai vadovauja Noros pažįstamas policininkas Česlovas. Įvykiai sparčiai keičiasi, ponia Emilija visais pasitiki, galiausiai pavyksta nutverti besilaužiantį į palėpę jaunuolį, deja, jis žūsta ir viskas dar labiau susipainioja...
 • Pamišėlio išpažintis : [romanas] / August Strindberg. - Vilnius : Vaga, 2008. - 334, [1] p. (Saugojimo vieta: ES1)
Pamišėlio išpažintis   Bene garsiausio švedų rašytojo Augusto Strindbergo (1849-1912) romanas „Pamišėlio išpažintis“ – tai vienas nuostabiausių meilės romanų pasaulinėje literatūroje – rimtas, santūrus ir daugiasluoksnis. Pagrindinio veikėjo Akselio, ieškančio išeities iš idėjinės krizės, meilė ištekėjusiai aukštuomenės moteriai Marijai – tai džiaugsmas ir laimė, kančia ir pažeminimas, tarpais stumiantys į beprotybę.
 • Paskutinis angelo skrydis : fantastinis romanas [ir apsakymai] / Romualdas Drakšas. - Vilnius : Eugrimas, [2008]. - 253, [2] p. (Saugojimo vieta: ES1)

 

 • Paskutinis pirmasis pasimatymas : romanas / Susan Mallery. - Vilnius : Svajonių knygos, 2010. - 319, [1] p.  (Saugojimo vieta: ES1)

 

 • Pažadėk, kad grįši : romanas / Tess Gerritsen. - Vilnius : Svajonių knygos, 2011. - 314, [1] p. (Saugojimo vieta: ES5)

  

 • Pažymėtoji : [apysaka] / P.C. Cast ir Kristin Cast. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 285, [2] p. (Saugojimo vieta:  ES9)

 

 • Povilas / Rolandas- Juozas Grėbliūnas. - B. v. : Rolandas- Juozas Grėbliūnas, 2012 (Saugojimo vieta: ES5)

 

 • Puikybė ir prietarai : romanas / Jane Austen. - Vilnius : Alma littera, 2008. - 327, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7) 

 

 • Raganius : nemirtingojo Nikolo Flamelio paslaptys : romanas / Michael Scott. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO, 2011]. - 350, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Saros veidas : [romanas] / Melvin Burgess. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 213, [1] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Septintas susitikimas : romanas / Herbjørg Wassmo. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 381, [2] p. (Saugojimo vieta: ES5)

 

 • Sielų giminystė : romanas / Johann Wolfgang Goethe. - Vilnius : Versus aureus, [2007]. - 355, [1] p. (Saugojimo vieta: ES5)
Sielų giminystė   Didžio vokiečių literatūros meistro Johanno Wolfgango Goethe‘s knygoje, pirmą kartą leidžiamoje lietuviškai, itin subtiliai atskleidžiama be galo sunki jausmo ir pareigos, įsigalėjusių papročių, padorumo normų, moralės, šeimos vertybių kova- kova, kur niekas nelaimi.

 

 • Slaptos fantazijos : romanas / Carly Phillips. - Vilnius : Svajonių knygos, 2011. - 317, [1] p. (Saugojimo vieta: ES5)

 

 • Sudužusių širdžių diena : romanas / Saulė Sakalauskaitė. - Vilnius : Alma littera, 2010 . - 228, [2] p. (Saugojimo vieta: ES5)

 

 • Svajonės link : vienos įkvepiančios kelionės istorija / Darius Čibonis. - Vilnius : Eugrimas, 2007). - 210, [1] p. : iliustr. (Saugojimo vieta:  2)

 

 • Šanchajaus sugulovė : romanas / Hong Ying. - Vilnius : Alma littera, 2011. - 372, [1] p.(Saugojimo vieta: ES2)

 

 • Šilko kelio karalienė : romanas / Agnes Imhof. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 365, [1] p. (Saugojimo vieta: ES2)
Šilko kelio karalienė   Jausmingame ir dėmesį prikaustančiame romane pasakojama apie įtakingiausią Rytų moterį - garsiausią pirmojo tūkstantmečio Rytų kurtizanę Aribą.

 

 • Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo : romanas / Jonas Jonasson. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO, 2012]. - 477, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Širdies nerimas : [romanas] / Deeanne Gist. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 342, [1] p. (Saugojimo vieta: ES2)

 

 • Šuolis į ugnį : romanas / Nicholas Evans. - Vilnius : Alma littera, 2009. - 493, [2] p. (Saugojimo vieta: ES2)
Šuolis į ugnį   

Gimusi ir užaugusi Niujorke, Džulija net nenutuokia, kad vasaros darbas su sunkiais paaugliais laukinėje Montanos gamtoje visam laikui pakeis jos gyvenimą. Ji jaučiasi laiminga su mylimuoju – muzikantu Edu, per atostogas gesinančiu gaisrus Montanos kalnų miškuose, ir tikisi kartu leisti romantiškus savaitgalius didingos gamtos prieglobstyje. Tačiau netikėtai Džulija pajunta trauką geriausiam Edo draugui, taip pat ugniagesiui Koneriui – Montanos kaubojui, talentingam fotografui.
Vasara tik prasideda, trys jauni žmonės mėgina susivokti savo jausmuose, o jų išmėginimu tampa akistata su mirtimi gaisro apimtame miške..

 

 • Tiesiog neįtikėtina : [romanas] / Sara Shepard. - Vilnius : Alma littera, 2012. - 284, [2] p. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Tobula klasta : [romanas] / Rebecca James. - Vilnius : Alma littera, 2010. - 220, [3] p. (Saugojimo vieta:  ES9)

 

 • Tryliktoji pasaka : [romanas] / Diane Setterfield. - Vilnius : Alma littera, 2008. - 469, [2] p. (Saugojimo vieta: ES7)

 

 • Viliojantis iššūkis : romanas / Lori Foster. - Vilnius : Svajonių knygos, 2011. - 312, [1] p. : portr. (Saugojimo vieta: ES2) 

 

 • Viskas apie mano šeimą : [romanas] / Akvilina Cicėnaitė. - Vilnius : Alma littera, 2009. - 157, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

ISTORIJA

 • Erelio sparnų dvelksmas : istorinis romanas / Alfonsas Eidintas. - Vilnius : Versus aureus. - 448 p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES8)
Alfonsas Eidintas. Erelio sparnų dvelksmas

„Erelio sparnų dvelksmas“ – istorinio romano „Ieškok Maskvos sfinkso“ tęsinys, apimantis laikotarpį nuo 1940 m. birželio vidurio iki 1942 m. kovo pabaigos. „Maskvos sfinkse“ atskleidęs Lietuvos nepriklausomybės praradimo 1940 m. peripetijas, antrajame savo istoriniame romane Alfonsas Eidintas siekia parodyti Lietuvos patriotų (nacionalistų) iliuzijų, siejamų su Vokietija ir prasidėsiančiu SSRS ir Vokietijos karu, žlugimą.

 • Istorija / Herodotas. - 2-oji laida. - Vilnius : Vaga, 2008. - 517, [1] p. : žml. (Saugojimo vieta: ES7)
Herodotas. Istorija

Tai pirmoji visuotinė istorija susiejanti Graikijos istoriją su kitų (daugiausiai Rytų) kraštų istorija nuo seniausių laikų iki autoriaus gyvenamojo laikotarpio.
Herodoto kūrinyje aprašytos visos tuo metu žinomos tautos, pateiktas margas papročių ir tradicijų žemėlapis. Kaip humanistas ir didelės tolerancijos žmogus, Herodotas istoriją suvokė kaip procesą, kuriame įvairių kraštų istorijos įvykiai susieti priežastingumo ryšiais. Jis laikomas ir pirmuoju meninės prozos kūrėju; dėl puikaus pasakojimo stiliaus Herodotas jau antikos laikais priskiriamas prie literatūros klasikų.

 

 • Tamsiosios Vatikano paslaptys / H. Paul Jeffers ; [iš anglų kalbos vertė Giedrė Bacevičiūtė]. - Vilnius : Eugrimas, 2010. - 206, [1] p.(Saugojimo vieta: ES7)

 

TEISĖ

 • Garsiausios pasaulio bylos : 100 žymiausių teismo procesų / sudarytojas Edward W. Knappman. - Vilnius : Eugrimas, 2006. - XXII, 521, [1] p. : iliustr., portr. (Saugojimo vieta: ES7)
Garsiausios pasaulio bylos

Tapkite prisiekusiaisiais pačiuose įdomiausiuose teismo procesuose! Garsiausios pasaulio bylos nukelia Jus tiesiai į teismo salę, kurioje vyksta viena iš šioje knygoje aprašomų garsiausių teisinių kovų. Vienas jų prisiminsite iš skambių laikraščių antraščių, kitos – atrastos archyvuose. Tačiau jos visos atskleidžia tikras konkrečių žmonių gyvenimo dramas. Garsiausiose pasaulio bylose apibūdinamos kiekvienos bylos aplinkybės, analizuojamos esminės smulkmenos, aprašomas nuosprendis ir atskleidžiamas jo poveikis. Daugiau nei 90 nuotraukų leidžia skaitytojui geriau pajusti konkrečios bylos, vykusios tam tikru istorijos momentu, dvasią.

 

 • Tarptautinė teisė / Vilenas Vadapalas. - Vilnius : Eugrimas, 2006. - 519, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)

 

POLITIKA

 

 • Prezidentė / Lauras Bielinis. - Kaunas : Knygius, 2011. - 165 p. (Saugojimo vieta: ES7)

 

 • WikiLeaks : atskleidžiant Juliano Assange'o karą su slaptumu / David Leigh ir Lukes Harding. - Kaunas : [Kitos knygos ; Vilnius] : Knygius, [2011]. - 321, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)

PSICHOLOGIJA

 • Įpročiai, verti milijono: galinga, išbandyta metodika jūsų pajamoms padvigubinti ir netgi patrigubinti / Brian Tracy. - Kaunas : Luceo, [2007]. - 246, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Brian Tracy. Įpročiai, verti milijono

Įpročiai formuoja mūsų charakterį, o charakteris lemia likimą. Vadinasi, kokius išsiugdysime įpročius, taip ir gyvensime. Kokie turi būti mūsų įpročiai, kad mums sektųsi verslas ir asmeninis gyvenimas? Kokie įpročiai mums trukdo ir tarsi balastas mus tempia žemyn, kai mes stengiamės įkopti į sėkmės aukštumas?

 • Išmintingas pasaulis : kaip išvengti bereikalingų rūpesčių / Aleksandras Svijašas. - [Kaunas] : Luceo, [2011]. - 557, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Aleksandras Svijašas. Išmintingas pasaulis

Knygoje išdėstyta originali požiūrių į pasaulį sistema, kuri leidžia kiekvienam žmogui spręsti sudėtingas gyvenimo problemas. Unikali metodika, pakeitusi daugelio tūkstančių žmonių gyvenimą, padės jums padaryti tai, kas anksčiau atrodė neįmanoma.
Autorius pateikia daug konkrečių pavyzdžių, rekomendacijų, pratimų, mokančių, kaip išsaugoti dvasinę pusiausvyrą, sąmoningai valdyti savo gyvenimo įvykius. A. Svijašo metodika - ne magija, nors rezultatai primena burtus arba stebuklus. Jos pagalba ir jūs galite žengti žingsnį į išmintingą pasaulį.

 • Kaip pasitelkus pasąmonės galias įgyti sveikatos ir gyvybingumo / Joseph Murphy. - Vilnius, 2008. - 294, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Joseph Murphy. Kaip pasitelkus pasąmonės galias įgyti sveikatos ir gyvybingumo

Dr. Džozefas Merfis (Joseph Murphy; 1898-1981) – vienas didžiųjų XX a. charizmatinių rašytojų bei pamokslininkų. Garsiausioji jo knyga „Jūsų pasąmonės galia“, pirmąkart išleista 1963 m., žaibiškai tapo bestseleriu, paskelbta geriausiu kada nors parašytu psichologinės pagalbos sau vadovu. Dr. Dž. Merfis, suderindamas metafizinį, dvasinį bei praktinį požiūrius į gyvenimą bei mąstymą, atskleidė paslaptį, kaip pasiekti tai, ko iš tiesų trokštame.
Pagal dr. Dž. Merfio paskaitas parengta šešių knygų serija. Šioje serijos knygoje autorius akcentuoja ryšį tarp jūsų tikėjimo ir įsitikinimo, kad Dievas nori, jog būtumėt sveiki irgyvybingi. Kaip teigia dr. Dž. Merfis, jūsų išgydymo galia slypi jumyse. Mūsų pasąmonė lemia visus mūsų veiksmus ir atoveiksmius. Jei melsdamiesi ir medituodami jūs programuosite savo pasąmonę mintimis apie gerą sveikatą, gyvybingumą ir jaunatviškumą, tai skatins jūsų kūną pasiekti šiuos idealus.

 • Kaip pasitelkus pasąmonės galias įgyti turtų ir sėkmės / Joseph Murphy. - Vilnius, 2008. - 287, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Joseph Murphy. Kaip pasitelkus pasąmonės galias įgyti turtų ir sėkmės

Ši knyga skirta siekiantiems įgyti turtų, kurie mus supa. Remdamasis prielaida, kad kiekvienas savyje saugo gebėjimą susikurti visavertį ir laimingą gyvenimą, kuris negalimas be kiekvienam skirtingai įsivaizduojamo pinigų kiekio, dr. Dž. Merfis pateikia paprastų techninių priemonių ir lengvai įsisavinamų programų komplektą, išmokysiantį veiksmingai panaudoti minties dėsnius siekiant laukiamos gerovės.
Kaip ir kitose autoriaus knygose, taip ir šioje rasite daug realių pavyzdžių, atspindinčių žmonių, praktiškai pritaikiusių pasąmonės dėsnius, pasiektus rezultatus.
Jei išdrįsite į pagalbą pasitelkti teigiamą mąstymą, meditaciją, maldą ir, svarbiausia, tikėjimą savimi, niekas kitas negalės paneigti Jūsų sugebėjimų pasiekti tai, ko trokštate labiausiai, kad ir kokie dideli turtai bebūtų.

 • Kaip pasitelkus pasąmonės galias įveikti nerimą ir baimę / Joseph Murphy. - Vilnius, 2008. - 222, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Joseph Murphy. Kaip pasitelkus pasąmonės galias įveikti nerimą ir baimę

Ar yra žmogus, nežinantis ką reiškia nerimas ir baimė? Ar būna nelaimių ir nesėkmių, neskatinančių negatyvios vaizduotės paveikslų, neprimenančių, kad pavojai tyko bet kur aplink? Ar nesame patyrę gyvenimo džiaugsmo stokos, nusivylimo, nusisukusios sėkmės šešėlių?
Viskas taip pažįstama ir pernelyg žmogiška...
Šioje knygoje dr. Dž. Merfis moko, kaip pasitelkus maldą ir meditaciją atskleisti savo galią nepalūžti iškilusių nelaimių akivaizdoje, kaip įveikti depresiją, kuri paprastai šias nelaimes lydi.
Kaip ir visuose savo raštuose, šioje knygoje dr. Dž. Merfis pataria melstis ir medituoti, nes maldos ir meditacijos galia jau seniai įrodyta. Šioje knygoje pamokslininkas atsigręžia į psalmes, kaip nuostabų įkvėpimo bei galios, kuri gali padėti įveikti nerimą ir baimę, šaltinį.

 • Kaip pasitelkus pasąmonės galias praturtinti savo gyvenimą / Joseph Murphy. - Vilnius, 2008. - 287, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Joseph Murphy. Kaip pasitelkus pasąmonės galias praturtinti savo gyvenimą

Ši knyga neabejotinai pabudins iš snaudulio būsenos, leis nusipurtyti paviršutinišką reakciją į gyvenimą, pakylėti mintis virš įprastumo.
Dr. Dž. Merfis drąsiai kerta: dauguma žmonių nemąsto. Jie nesupranta, kas yra mintis. Tai, ką jie vadina mąstymu, yra reagavimas į aplinką. Tai nėra mąstymas. Didžioji dauguma žmonių naudoja kitų idėjas, perima kitų mintis, manosi suprantą, ką rašo spauda, vien dėl to, kad daugeliu atveju pritaria tam, kas parašyta...
Raginimas pabusti ir suvokti savo minties svarbą nubrėžiamas taisykle – mąstome tada, kai galynėjamės su dviem priešingybėmis, išprotaujame dievišką išvadą ir pasakome: „Štai kur tiesa.“
Šioje knygoje sužinosite apie svarbiausius minties stebuklus, praktinę meditaciją, įgysite naują požiūrį į reinkarnaciją, išmoksite gyventi įkvėptą gyvenimą ir mąstyti autoritetingai. Teisingas kelias į save prasideda nuo teisingos minties. Išmokite jas kurti taip, kad būtumėte saugūs, drąsūs, sveiki ir laimingi!

 • Kaip pasitelkus pasąmonės galias susikurti dvasingesnę aplinką / Joseph Murphy. - Vilnius, 2008. - 333, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Joseph Murphy. Kaip pasitelkus pasąmonės galias susikurti dvasingesnę aplinką

Pagal dr. Dž. Merfio paskaitas parengta šešių knygų serija. Šioje serijos knygoje autorius aiškina tikėjimo ir dvasingumo sampratas. „Dvasingumą“ galima apibūdinti kaip impulsą siekti bendrumo su dieviškomis galiomis. Bet tam, kad būtume dvasingi, nėra būtina priklausyti kokiai nors konkrečią struktūrą turinčiai religijai. Jei tikite aukštesne jėga, jei siekiate įkvėpimo ir Dievo pagalbos, tai ir esate dvasingas.
Dr. Merfis trokšta, kad mes suvoktume, jog Dievo jau nebegalime vaizduoti taip, kaip jį vaizdavosi mūsų protėviai. Griežtas, negailestingas, šališkas Dievas liko praeityje. Mums metas atnaujinti savąją Dievo sampratą, kuri reiškia, kad jis nukeliamas nuo debesų į kasdienį mūsų gyvenimą.

 • Kaip pasitelkus pasąmonės galias sustiprinti pasitikėjimą savimi ir savigarbą / Joseph Murphy. - Vilnius, 2008. - 279, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Joseph Murphy. Kaip pasitelkus pasąmonės galias sustiprinti pasitikėjimą savimi ir

Save gerbiantis žmogus tampa kitų pagarbos objektu. Save išaukštinantis žmogus užima aukštą postą ir, mūsų akimis, gauna visko, ko nori. Save mylintis netrunka sutikti mylimąjį. Tikintis gauna tiek, kiek siekia jo tikėjimas.
Tai pavyzdžiai kitų gyvenimo, apie kurį svajojate, bet įprastai nuleidžiate rankas? Dr. Dž. Merfis vadintų tai nuodėme. Visų pirma, nuodėme sau.
Knygoje „Kaip pasitelkus pasąmonės galias sustiprinti pasitikėjimą savimi ir savigarbą“ gausu pagrįstų įrodymų, kad iki šiol buvote ir esate tas, kuo save laikote. Dabar atspindite paveikslą žmogaus, kokį įsivaizdavote save praeityje. Štai kodėl tapsite tuo, kokiu manote esąs dabar. Štai kodėl pradėti apie save galvoti tik teigiamai reikia dar šiandien!
Imkite į rankas vadovą, kuris padės suprasti, nuo ko pradėti ugdyti pasitikėjimą savimi, patikėti tuo, ką darote, ir atrasti savo paskirtį šioje žemėje.

 • Kas paėmė mano sūrį? : nuostabus būdas priimti pokyčius darbe ir gyvenime / Spencer Johnson. - Vilnius, 2009. - 86, [1] p.

Spencer Johnson. Kas paėmė mano sūrį?

„Ką darytum, jei nebijotum?“ Viskas būtų labai paprasta, jei tik turėtum Labirinto žemėlapį. Jei viskas tekėtų sena įprasta vaga. Jei niekas neliestų tavo sūrio. Bet gyvenimas keičiasi. Įsivaizduokite, kad Sūris – tai viskas, kas Jums svarbu ir ko gyvenime siekiate: karjera, pinigai, sveikata, dvasinė harmonija, meilė. Labirintas – tai vieta, kurioje ieškote savojo sūrio: darbovietė, šeima, visuomenė. Kaip jaučiatės, tvirtai rankose laikydami savo Sūrį? O kas, jei vieną dieną jį iš Jūsų atima? Niekas nestovi vietoje, ir kartais kiekvienam tenka susidurti su pokyčiais. Dažniausiai jie gąsdina. Kaip su netikėtai užklupusiomis permainomis susidorojo keturi išgalvoti knygos veikėjai, panašūs į kiekvieną iš mūsų?
Šį trumpą pasakojimą perskaitysite per valandą, bet tai, ko išmoksite, pravers visą likusį gyvenimą.

 • Kas verks, kai tu mirsi : vienuolio, kuris pardavė "Ferarrį" gyvenimo pamokos / Robin Sharma. - Kaunas, 2006. - 171, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Robin Sharma. Kas verks, kai tu mirsi

Autorius duoda skaitytojams 101 prasmingo gyvenimo pamoką. „Daugelis žmonių gyvena kuo paprasčiau – jie panašūs į pageltusius lapus, kurie plaukia rudens dangumi blaškomi vėjo šuorų. Tačiau jei siekiate savo gyvenimą padaryti iš tikrųjų puikų, jums būtina gyventi ryžtingiau, prasmingiau ir aistringiau, vadovautis savo principais, o ne paklusti svetimai valiai“, – sako Robinas Šarma.

 • Kelionė su gyvenimo dėsniais / John Marks Templeton. - [Kaunas] : Luceo, [2011]. - 343, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
John Marks Templeton. Kelionė su gyvenimo dėsniais

Sakoma, kad gyvenimas yra žiauri mokykla, nes pirma reikia laikyti egzaminus, o tik paskui – mokytis. Taigi šios knygos tikslas yra bent truputį padėti jums pasiruošti egzaminams.
Garsus filantropas, Anglijos karalienės Elžbietos II įšventintas į riterius, seras Džonas Templetonas pateikia 200 taisyklių, kurios, jei jų nuoširdžiai laikysitės, padės jums būti laimingiems ir leis išvengti dvasinių krizių.

 • Kritinis taškas : praktiški atsakymai, kaip kuo greičiau įveikti krizę / Brian Tracy. - [Kaunas] : Luceo, [2010]. - 114, [5] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Brian Tracy. Kritinis taškas

Šioje knygoje pateikiamas rinkinys gyvenimo patikrintų praktiškų metodų, galinčių padėti įveikti visas jūsų kelyje pasitaikančias kliūtis. Jūs išmoksite geriau tvarkyti savo profesinio bei asmeninio gyvenimo reikalus. Suprantamu, lakonišku stiliumi autorius jus įkvepia pasitikėti savimi ir neatidėliotinas problemas spręsti greitai, ryžtingai, iki galo.

 

 • Moterims apie vyrus : kaip rasti, suprasti ir išlaikyti šalia savęs vyrą / Steve Harvey, Denene Millner. - Vilnius : Alma littera, 2012. - 228, [3] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Psichoanalizės įvadas. Paskaitos / Sigmund Freud. - Vilnius : Vaga, 2009. - 487, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)

 

 • Tylos galia : tolesni don Chuano mokymai / Carlos Castaneda. - [Kaunas] : Luceo, [2008]. - 247, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)

 

GAMTA. MEDICINA

 • Gyvybės ir sveikatos dėsniai / Maja Gogulan. - Kaunas : Luceo, [2011]. - 382, [2] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Maja Gogulan. Gyvybės ir sveikatos dėsniai

Šioje knygoje pateikiama enciklopedinio pobūdžio informacija apie visas žmogaus organizmui reikalingas maisto medžiagas, vitaminus ir mineralus, taip pat joje rasite svarbių patarimų, kaip saugoti ir stiprinti sveikatą. Autorė, be kitų dalykų, aprašo ir unikalias šešias japonų profesoriaus Katsudzo Nišio sveikatos taisykles.

 • Mažasis daržovių ir prieskonių žinynas / Rima Ruzgienė, Algirdas Mackevičius. - Vilnius : Eugrimas, 2010. - 253, [1] p.: iliustr. (Saugojimo vieta: ES7)
Mažasis daržovių ir prieskonių žinynas

Šio iliustruoto žinyno tikslas – supažindinti su Lietuvoje auginamomis daržovėmis bei prieskoniais ir patarti, kaip jas auginti ir vartoti maistui, kad mūsų organizmas gautų kuo daugiau maistinių ir biologiškai aktyvių medžiagų, stiprinančių sveikatą ir atitolinančių senatvę. Čia rasite patarimų:
- kaip užsiauginti daržovių ir prieskonių darže, šiltnamyje ar namų sąlygomis;
- kaip apsaugoti derlių nuo kenkėjų ir ligų;
- kaip šaldyti, konservuoti ir pasiruošti vertingo maisto žiemai;
- kas tinka, o ko geriau vengti turint įvairių sveikatos sutrikimų.
Žinyne taip pat rasite daržininko kalendorių, biocheminės daržovių sudėties lentelių ir svarbiausių botaninių žinių.

 • Natūralus būdas išvengti ligų  / T. Colin Campbell ir Thomas M. Campbell II. - [Kaunas] : Luceo, [2010]. - 397, [2] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES7)

 

EKONOMIKA

 • Ieškai darbo? / Girėnė Ščiukaitė, Saulius Jovaišas. - Vilnius : Alma littera, 2011. - 236, [3] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

 • Jūsų smegenys – tai jūsų pinigai : kaip naujas neuroekonomikos mokslas gali padėti jums praturtėti / Jason Zweig. - [Kaunas] : Luceo, [2008]. - 334, [1] p.: iliustr. (Saugojimo vieta: ES7)
Jasson Zweig. Jūsų smegenys - tai jūsų pinigai

Žinomas žurnalistas Džeisonas Cveigas, daug metų metų rašantis apie investavimą bei finansus, šioje knygoje kalba apie naują neuroekonomikos mokslą, kuris aprėpia psichologijos, neurologijos ir ekonomikos sritis. Knyga visų pirma atsako į klausimą, kokie fiziologiniai procesai vyksta mūsų smegenyse tuo metu, kai mes darome su finansais susijusius sprendimus.
Ar būna, kad jūs, prisiminę savo vakarykštį finansinį sprendimą, griebiatės už galvos ir sušunkate: „Kaip aš galejau būti toks kvailas!..“ Jei taip, tai vadinasi, ši knyga skirta kaip tik jums!

 • Profesinė komunikacija : mokomoji knyga / Liudvika Stanislava Naginevičienė . - Kaunas : Technologija, 2009. - 251, [5] p. : iliustr., schem. (Saugojimo vieta:  2)

 

 • Šventasis, banglentininkas ir vadovas : nuostabi istorija apie širdies troškimų išsipildymą / Robin Sharma. - Kaunas : Luceo, 2006. - 198, [2] p. (Saugojimo vieta: ES2)

 

 • 100 absoliučių verslo sėkmės dėsnių  / Brian Tracy. - Kaunas : Luceo, 2006. - 262, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)

 

 • Turtingas ir vargšas: du mąstymo tipai : septyniolika trumpų pamokų, kurios atskleidžia turtingų ir neturtingų žmonių mąstymo skirtumus / T. Harv Eker. - [Kaunas] : Luceo, [2010]. - 199, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)

 

 • Žingsniu toliau nei Volstritas : kaip pasinaudoti turima informacija ir uždirbti akcijų rinkoje / Peter Lynch, John Rothchild.  - [Kaunas] : Luceo, 2008. - 359, [1] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES1)

SPORTAS

 • Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies : [apie sportininką, pasaulio galiūnų čempioną] / Andrius Guginis. - Vilnius : [A. Guginis] : Metafora, [2010]. - 352 p., [28] iliustr. lap. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES1)
Žydrūnas Savickas - žmogus iš geležies   "Kelias pergalės link yra įdomus, turiningas bei nenuspėjamas. Pergalė - tai akimirka, o kelias link jos - visas gyvenimo etapas".

 

NAMŲ ŪKIS

 

 • Skanu, paprasta, pigu : apie 500 laiko patikrintų receptų / [Anita Pasopa] . - Vilnius : Alma littera, 2009. - 221, [2] p. (Saugojimo vieta: ES3)

 

KNYGOS VAIKAMS

 • Du paršeliai : [pasaka] / Lina Žutautė . - Vilnius : Alma littera, 2011. - [36] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES10)
  Ar kada nors svajojai plaukti per jūras ant milžiniškos silkės, apsilankyti baisuoklių parke, pasivaikščioti su drakonu ir piratais, nuskristi į kitą planetą, atrasti trolio lobį? Jei taip, ši knygelė tikrai tau! O po stebuklingų nuotykių kartu su dviem paršeliais paprašyk mamos, kad prieš miegą švelniai apkamšytų ir pakviestų saldžiausių sapnų...

 

 • Ferdinandas ir Pū : [pasaka] / Lina Žutautė. - Vilnius : Alma littera, 2012. - 89, [3] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Kaip įsiminti vėliavas : [pasitelkite žaismingas asociacijas ir išmokite 198 šalių vėliavas] / Linas Midveris. - Vilnius, 2012. - 215, [1] p. (Saugojimo vieta: ES7)
Kaip įsiminti vėliavas

Šios šalies vėliavos herbe įžiūriu lamą (gyvūną), ant jos
 galvos „pamatau“ uždėtą PERUką. Nuo šiol žinau,
 kad šios vėliavos savininkė – Peru. PERUkas = PERU. 
Įsijungė vaizduotė. Palyginu su pateikta iliustracija - puiku! Pasikartoju ir vėliava įsiminta. Einu toliau… 
Vis dar reikia pristatinėti knygą? 
Gerai. Tai vienos šeimos, vienos kelionės automobiliu, išvystyta idėja: įsiminti didelį informacijos kiekį, naudojant mnemoniką. Buvo įsimintos pasaulio valstybių vėliavos. Tos pradinės originalios istorijos, padėjusios susikurti įsimintinas asociacijas, buvo surašytos. Taip pat sukurtos iliustracijos, taisyti tekstai, maketuota, derinta, spausdinta. Kitaip sakant, grupė žmonių 4 mėnesius nuosekliai dirbo tam, kad dienos šviesą išvystų ši knyga ir padėtų keisti, gerintį nuomonę apie save. 
Ši idėja dar netapusi knyga pradėjo didinti žmonių pasitikėjimą savimi, tikėjimą savo atmintimi ir įžiebia slaptus norus. Per drąsu? Ar tiesiog kukli tiesa? Imkime ir pasitikrinkime savo savijautą užversdami paskutinį puslapį…
 Tai knyga-vedlys, kuris padeda įsiminti pasaulio vėliavas lietuviams!


 • Kakė Makė ir pabėgusios ausys : [pasaka] / Lina Žutautė. - Vilnius : Alma littera, 2012. - [36] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Kalėdų angelas su keturiomis letenomis / Petra Schier. - Vilnius, 2010. - 301, [2] p. (Saugojimo vieta: ES4)
Petra Shier. Kalėdų angelas su keturiomis letenomis

Netikėtai prieš pat Kalėdas į namus atklydęs keturkojis draugas yra tikras gauruotas problemų kamuolys. Jis pasistengs, kad per Kūčias nepristigtų nuotykių ir sumaišties!
Taip pat nenuleis letenų ir su didžiule meile dovanos daug džiaugsmo vaikams, suvienys šeimą ir padės dviem vienišoms širdims surasti vienai kitą...
Dvi gražios istorijos apie didelius ir mažus šv. Kalėdų stebuklus.

 • Keturi žiemos vėjai  : pasaka / Algimantas Čekuolis. - Vilnius : Alma littera, 2013. - 70, [2] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES3)
Keturi žiemos vėjai   Žinomo keliautojo ir rašytojo Algimanto Čekuolio pasaka apie pasaulį. Burtininko Svajulio padovanotas stebuklingas meškutis su vėjais nuskraidina Sigitą į Arkties platybes, jūrų tolius, Afrikos džiungles ar drakonų šalį – Kiniją. Nuotykiai, pasaulio pažinimas padeda ir pačiam Sigitui augti, suprasti save, draugus ir artimuosius. Tačiau jis gauna ir labai svarbią pamoką – nevalia lengvabūdiškai prarasti Svajulio dovanos.
 • Laimingasis princas ir kitos pasakos / Oscar Wilde. - Vilnius, 2009. - 198, [1] p. (Saugojimo vieta: ES4)
Oscar Wilde. Laimingasis princas ir kitos pasakos

Oscaras Wilde‘as (Oskaras Vaildas,1865–1900) – vienas žymiausių anglų ir visos Europos rašytojų. Jo vardą pasaulyje išgarsino pjesės, aforizmai, Doriano Grėjaus portretas ir, žinoma, jo kūrybos brangakmeniai – pasakos.
Pasakų rinkinyje "Laimingasis Princas ir kitos pasakos" rasite visas gražiausias Oscaro Wilde‘o pasakas:
Žvaigždės vaikas
Ištikimas draugas
Lakštingala ir rožė
Laimingasis princas
Žvejys ir jo siela
Savanaudis milžinas
Ypatinga raketa
Jaunasis karalius

 

 • Peliukas Anicetas / Rūta Baltakienė. - Vilnius : Alma littera, 2011. - [24] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES10)

 

 • Rudnosiuko istorijos : atsiminimai, esė, nesąmonės / Vytautas V. Landsbergis. - [S.l.] : Apps Libri, 2012. - (Saugojimo vieta: ES4)

 

 • Vilkai plėšikai : pasaka / Virgina Šukytė. - [Vilnius : Homo liber, 2009]. - 31, [1] p. : iliustr. (Saugojimo vieta: ES4)
Vilkai plėšikai  Nuotaikinga pasaka ikimokyklinio amžiaus vaikams ape tris vilkus plėšikus, panorusius lengvai susimedžioti sau maisto zoologijos sode.
Po pavojingų gaudynių, kovų, šiurpių bei komiškų nuotykių, rodydami drąsą bei pasiaukojimą, zoologijos sodo gyventojai pagaliau išvaduoja vilkų pagrobtus draugus ir nubaudžia plėšikus.